Producenci

Burson Conductor 3X GT (Grand Tourer)

Dostępność: wycofany z oferty
Cena: 15 999,00 zł

Symulacja została wykonana dla produktu podstawowego 15999.00

zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
Zyskujesz 1 599 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Burson Conductor 3X GT (Grand Tourer)

flagowy przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC) z funkcją wzmacniacza słuchawkowego w klasie A

 

Burson Conductor 3X GT to przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC) z funkcją wzmacniacza słuchawkowego (AMP) z flagowej serii Grand Tourer australijskiej firmy. To najwyższy model z linii Conductor na podwójnym układzie ES9038, który wyposażony jest w pełni dyskretny obwód wzmacniacza w klasie A o mocy do 10 W (XLR), autorskie zasilanie MPCS, aktywne chłodzenie z wentylatorem firmy Noctua oraz sześć podwójnych wzmacniaczy operacyjnych Burson V6 Vivid.

Burson Conductor 3X GT (Grand Tourer)

Topowy Conductor 3X Grand Tourer wyróżnia się ponadto piękną obudową i nowym ekranem OLED, markowym kontrolerem USB XMOS, wbudowanym modułem Bluetooth 5.0 z obsługą kodeków LDAC i aptX HD czy rozbudowanym zestawem wejść i wyjść, w tym wyjście dla subwoofera czy wejściem mikrofonowym. Nowość firmy Burson Audio dzięki temu nie tylko gwarantuje świetną jakość dźwięku, ale i jest jednym z najbardziej kompletnych rozwiązań DAC/AMP w swoim budżecie cenowym.

Burson Conductor 3X GT na podwójnym układzie ESS ES9038

Burson Audio w Conductor 3X Grand Tourer wykorzystał podwójny układ DAC ES9038 z linii SABRE32 firmy uznanej firmy ESS Technology. Gwarantuje on świetną wydajność, która przekłada się na bezproblemową obsługę plików DSD512 i 32-bitowego dźwięku PCM (do 786 kHz).

Burson Conductor 3X GT (Grand Tourer)

Układ DAC w Burson Conductor 3X GT został niezwykle starannie zaimplementowany, a do tego wykorzystano nową sekcję wyjściową na wzmacniaczach operacyjnych V6 Vivid oraz autorskie zasilanie MCPS (Max Current Power Supply). Dzięki temu zespołowi Burson Audio udało się podnieść jakość dźwięku na wyższy poziom niż w podobnych konstrukcjach, co przekłada się na jeszcze wyższą szczegółowość dźwięku.

Świetny kontroler USB i Bluetooth 5.0 w Burson Conductor 3X GT

Burson Conductor 3X Grand Tourer wyposażony jest w odbiornik USB XMOS niemieckiej firmy Thesycon, który został przygotowany na zamówienie. To wysokiej jakości kontroler o świetnej wydajności i precyzji, który idealnie sprawdza się do strumieniowania plików PCM do 32-bit/768 kHz i DSD do 512x.

Burson Conductor 3X GT (Grand Tourer)

Burson Audio zadbał do tego o markowy odbiornik Bluetooth CSR8675 firmy Qualcomm, co umożliwia bezprzewodowe przesyłanie dźwięku do Conductora 3X GT z notebooków czy smartfonów. Moduł ten obsługuje standard Bluetooth 5.0 oraz kodeki audio LDAC i aptX HD, dzięki czemu gwarantuje jakość dźwięku na poziomie znanym z płyt CD.

Burson Conductor 3X Grand Tourer z autorskim zasilaniem MPCS

Flagowy Conductor 3X GT wyposażony został w aż pięć zestawów zasilaczy Max Current Power Supply (MCPS). Jest to autorskie rozwiązanie firmy Burson, w którym podniesiono częstotliwość napięcia z 50 Hz do 170 kHz, dzięki czemu szum przesunięty został w zakres, w którym nie usłyszą go ludzkie uszy.

MCPS Bursona nie wymaga stosowania dużych kondensatorów, a do tego cechuje się niską opornością. System zasilania w Conductor 3X GT został podkręcony do granic możliwości. Tak mocno, że pobiera 90 W w trybie spoczynkowym i wymaga aktywnego chłodzenia, ale gwarantuje za to niezwykle wysoką moc wyjściową (10 W!) i świetną stabilność prądową.

Burson Conductor 3X GT (Grand Tourer)

 

Świetnym uzupełnieniem dla systemu zasilania w MPCS w Conductor 3X GT jest autorski zasilacz sieciowy Burson Super Charger (wersja 24 V/5 A), który można dokupić osobno. Gwarantuje on jeszcze lepszą dynamikę i wyższy poziom szczegółów, a do tego dostępny jest z kompletem wtyków.

Aktywne chłodzenie Noctua w Burson Conductor 3X Grand Tourer

Burson Conductor 3X Grand Tourer wyróżnia się obudową z odpornego stopu aluminium, która nawiązuje do tej z modelu Soloist 3X Grand Tourer. Ma ona bardzo duży radiator oraz specjalne otwory wentylacyjne w górnej części poprawiają cyrkulację powietrza, a więc i odprowadzanie ciepła.

Burson Conductor 3X GT (Grand Tourer)

Burson Audio, aby zagwarantować optymalną i niezależną od środowiska temperaturę pracy komponentów, wykorzystał dodatkowo aktywny system chłodzenia. Oparty jest on bardzo cichym, high-endowym wentylatorze austryjackiej marki Noctua. Umożliwił on wykorzystanie pełnego potencjału MCPS, a do tego wyróżnia się kulturą pracy - generuje hałas na poziomie niższym niż w pustym studio nagraniowym. Conductor 3X GT jest dzięki temu cichszy niż tło na nagraniach.

Wyjścia słuchawkowe o dużej mocy w Burson Conductor 3X GT

Burson Conductor 3X Grand Tourer ma w pełni dyskretny wzmacniacz słuchawkowy, który pracuje w klasie A. Charakteryzuje się on bardzo dużą mocą - aż 10 W przy połączeniu zbalansowanym XLR i aż 5 W dla wyjścia single ended 6,35 mm (dla obciążenia 16 omów). Umożliwi to napędzenie praktycznie każdych słuchawek na rynku.

Burson Conductor 3X GT (Grand Tourer)

Conductor 3X GT bazuje na cyfrowym systemie kontroli głośności o wysokiej precyzji, a do tego ma dwa poziomy wzmocnienia. Umożliwia to dobór odpowiednich parametrów tak pod skuteczne słuchawki, jak i bardzo wymagające modele. DAC/AMP firmy Burson Audio w każdym przypadku będzie urzekał świetnie kontrolowanym i precyzyjnym brzmieniem, które obfituje w detale, oraz szeroką i głęboką sceną, na której łatwo odnaleźć poszczególne instrumenty.

Sześć OPAMP-ów Burson V6 Vivid w Conductor 3X Grand Tourer

Burson Conductor 3X Grand Tourer ma aż sześć wzmacniaczy operacyjnych Supreme Sound V6 Vivid, które są cenionym rozwiązaniem dyskretnym wykorzystywanym w bardzo wielu studiach nagraniowych. Użycie po trzech OPAMP-ów na kanał umożliwia osiągnięcie bardzo dużej transparentności, a więc lepsze oddanie zamiarów artystów.

Użytkownicy - korzystając z pokrytych złotem gniazd DIP8 - mogą samodzielnie wymieniać OPAMP-y, a co za tym idzie - dopasowywać dźwięk do własnych preferencji (np. korzystając z Burson Audio Supreme Sound V6 Classic, które gwarantują pełniejszy i cieplejszy dźwięk).

Świetna współpraca Burson Conductor 3X Grand Tourer z Roon

Conductor 3X GT - jak i inne modele DAC firmy Burson - ma certyfikat “Roon Tested”. Oznacza to bezproblemową współpracę z każdym urządzeniem strumieniującym Roon Ready. Flagowy DAC/AMP jest więc świetną opcją dla użytkowników najbardziej popularnej wśród audiofili platformy do strumieniowania muzyką w wysokiej rozdzielczości i zarządzania nią.

Burson Conductor 3X GT (Grand Tourer)

Mnogość wejść i wyjść audio w Burson Conductor 3X Grand Tourer

Użytkownicy Conductora 3X Grand Tourer mogą korzystać nie tylko z portu USB typu C, ale i szeregu innych wejść. Dotyczy to podwójnych 3-pinowych wejść XLR i podwójnych wejść audio RCA, a do tego cyfrowych wejść koncentrycznego (coaxial) oraz optycznego Toslink (obsługa dźwięku PCM do 24-bit/192 kHz). Burson Audio dodał również dedykowane wejście mikrofonowe, dzięki czemu można wygodnie korzystać ze słuchawek gamingowych, co docenią wszyscy gracze.

Burson Conductor 3X GT (Grand Tourer)

Burson Conductora 3X GT poza wyjściami słuchawkowymi XLR (4-pinowe) i 6,35 mm (SE) ma również wyjścia XLR (2 x 3-pin) i RCA, które pełnią rolę wyjścia liniowego w trybie DAC-a lub wyjścia przedwzmacniacza. Urządzenie wyposażone jest ponadto w dedykowane wyjście dla aktywnych subwooferów, które można wykorzystać tak w trybie PREAMP-a, jak i w prze ze słuchawkami nausznymi.

Świetna jakość wykonania i wygodna obsługa Conductora 3X GT

Burson Conductor 3X Grand Tourer ma stylową obudową, która wzorowana jest na tej z modeli Conductor 3/3X Reference. Wykonano ją z wysokiej jakości aluminium o powierzchni powleczonej galwanicznie, co umożliwiło osiągnięcie pięknego srebrnoszarego koloru. Nowość ma do tego charakterystyczne przyciski w kolorze czerwonym (jak Soloist 3X GT), które są znakiem rozpoznawczym linii Grand Tourer.

Burson Conductor 3X GT (Grand Tourer)

Obsługę urządzenia usprawnia powiększony ekran OLED, dzięki któremu można szybko zarządzać wyjściami i wejściami oraz kontrolować poziom głośności i inne podstawowe informacje. Pilot wykonany z aluminium umożliwia z kolei obsługę Conductora 3X GT na odległość. Burson Audio przygotował dodatkowo podstawkę Cool Stand do korzystania z DAC/AMP-a w pionie, którą należy dokupić osobno.

Specyfikacja techniczna Burson Conductor 3X Grand Tourer:

 • wymiary: 270 x 255 x 70 mm
 • ciężar: ok. 5 kg
 • wejścia (tył): 2 x XLR 3-pin line-in, 2 x RCA line-in, USB-C, Toslink, coaxial
 • wejście (przód): mikrofonowe
 • wyjścia (tył): XLR 3-pin i RCA DAC out i preamp out, subwooferowe
 • wyjście (przód): 1 x Jack 6,3 mm, 1 x XLR 4-pin
 • Bluetooth: 5.0 (Qualcomm CSR8675)
 • kodeki audio Bluetooth: LDAC, aptX HD, aptX, SBC
 • impedancja wejściowa: 40 kΩ
 • Pasmo przenoszenia: 0-58 kHz
 • THD: poniżej 0,0015 %
 • impedancja wyjściowa (słuchawki): 0,5 Ω
 • impedancja wyjściowa (preamp): 1 Ω
 • impedancja wyjściowa (DAC out): 25 Ω
 • separacja kanałów: 142 dB przy 1 kHz, 135 dB przy 20 kHz
 • THD+N: 0.0005% przy 1 kHz
 • COAX & Toslink / SPDIF: do 24bit 192 kHz
 • Obsługa PCM i DXD: do 32 bitów 768 kHz
 • Natywna obsługa DSD: 64, 128, 256, 512
 • DSD over PCM: 64, 128, 256

Kompatybilne systemy:

 • Windows XP
 • Windows 7
 • Windows 8
 • Windows 10
 • macOS
 • iOS
 • Android (wymagana obsługa OTG)

Charakterystyka wyjść XLR/SE:

 • (impedancja - moc XLR/SE - stosunek sygnału do szumu - separacja)
 • 16 Ω - 10 W/5 W - 112 dB - 99%
 • 32 Ω - 8 W/4 W - 110 dB - 99%
 • 100 Ω - 3,8 W/1,9 W - 111 dB - 99%
 • 150 Ω - 1,3 W/650 mW - 110 dB - 99%
 • 300 Ω - 640 mW/320 mW - 109 dB - 99,5%

Zawartość zestawu:

 • Burson Conductor 3X
 • kabel zasilający
 • zasilacz 24 V/5 A
 • kabel do połączenia z PC
 • pilot

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl