Producenci

Empire Ears Legend EVO

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 13 999,00 zł

Symulacja została wykonana dla produktu podstawowego 13999.00

zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
Zyskujesz 1 399 pkt [?]
dodaj do przechowalni

Opis

Empire Ears Legend EVO

high-endowe słuchawki z przetwornikiem Weapon X

 

Empire Ears Legend EVO to rewolucyjne słuchawki dokanałowe amerykańskiej marki, które powstały w oparciu o świetnie oceniany i niezwykle popularny model Legend X. Produkt ten wyróżnia się nie tylko trybrydową konstrukcją z aż ośmioma przetwornikami, ale i nową architekturą podwójnego przewodnictwa. Legend EVO to innowacyjne IEM-y wyznaczające nowy standard na rynku słuchawek dokanałowych.

Stylowe obudowy Empire Ears Legend EVO

Empire Ears Legend EVO odziedziczyły eleganckie kopułki w kolorze czarnym z pięknie naniesionymi logotypami, które były wyróżnikiem modelu Legend X. Firma tym razem zastosowała jednak nie tylko logo “Empire Wing”, ale i nowe logo “EVO”, które symbolizuje ewolucję słuchawek amerykańskiej firmy.

EE Legend EVO z Dual Conduction Architecture

Legend X to kultowy produkt Empire Ears, więc by stworzyć jego ulepszoną wersję zespół R&D firmy musiał wykorzystać w pełni umiejętności zdobyte podczas dekad działania na rynku audio. Efektem wielu miesięcy prac jest Dual Conduction Architecture, czyli zupełnie nowa konstrukcja oparta na dwóch typach przewodnictwa.

Empire Ears Legend EVO zostały wyposażone w dwa ulepszone dynamiczne subwoofery W9+, które rewelacyjnie oddają niskie tony, oraz pięć przetworników armaturowych, które odpowiadają za reprodukcję średnich i wysokich tonów. Gwarantują one pokrycie pasma od 5 Hz do 20 kHz, a unikatowy 9-kierunkowy crossover synX umożliwił precyzyjne przypisanie poszczególnych fragmentów pasma dla poszczególnych przetworników.

Empire Ears Legend EVO

Legend EVO zostały wzbogacone o nowe rozwiązanie W10 (Weapon X), które bazuje na przewodnictwie kostny. Przetwornik, który bazuje na przewodnictwie kostnym reprodukuje dźwięk od 5 Hz do aż 35 kHz, poprawiając holografię, wielkość sceny dźwiękowej oraz odwzorowanie szczegółów. W połączeniu ze świetnym strojeniem gwarantuje on najbardziej immersyjne, czyste i stereofoniczne brzmienie.

Empire Ears Legend EVO z przewodnictwem kostnym

Prawdziwym wyróżnikiem modelu Legend EVO jest autorski przetwornik Weapon X (W10), który działa na zasadzie przewodnictwa kostnego. Przenosi on dźwięk za pośrednictwem kości czaszki bezpośrednio do ślimaka ucha wewnętrznego. Umożliwia to pominięcie ucha środkowego i zewnętrznego, przez które dźwięk przechodzi w przypadku klasycznych przetworników wykorzystujących przewodnictwo powietrzne. Przewodnictwo kostne gwarantuje wychwytywanie dodatkowych detali i lepsze oddanie niskich, głębokich tonów.

Empire Ears Legend EVO

Przetwornik Weapon X w Empire Ears Legend EVO

Weapon X to najbardziej dopracowany przetwornik oparty na przewodnictwie kostnym, jaki zastosowano do tej pory w słuchawkach dokanałowych. Został on starannie zaprojektowany, a jego poszczególne elementy zostały specjalnie wyselekcjonowane. Każda jednostka W10 jest precyzyjnie składana oraz rygorystycznie testowana, by zagwarantować najwyższą wydajność.

Weapon X

Przetwornik Weapon X dla modelu Empire Ears Legend EVO wyróżnia się zaawansowaną budową. Składają się na niego bowiem:

 • specjalnie zaprojektowana obudowa z pokrytej niklem stali nierdzewnej (SPCC), która umożliwia eliminację koloryzacji dźwięku przez wewnętrzny rezonans;
 • magnes neodymowo-żelazno-borowy (NdFeb) N52, który jest sercem Weapon X. Gwarantuje on mocne pole magnetyczne potrzebne do odpowiedniego napędzenia przetwornika;
 • wyprodukowana w Japonii cewka głosowa z czystej miedzi świetnie współpracująca z wybranym magnesem poprawiają precyzję oraz przejścia. Montując ją zadbano o odpowiednie napięcie i rozmiar uzwojenia, gęstość powłoki, technikę nakładania kleju, a nawet skład miedzi, aby uzyskać niski poziom zniekształceń i jak najbardziej liniowy dźwięk;
 • specjalna membrana wibracyjna, która zbudowana jest ze stali nierdzewnej i wykończona laserowo. Ma odpowiednio dobrane ciężar, sztywność i elastyczność oraz długość i kąt mocowania, co przekłada się na świetne właściwości soniczne. Dzięki niej W10 jest najbardziej rozdzielczym przetwornikiem przewodnictwa kostnego na rynku słuchawek IEM.

Specjalnie zaprojektowane wnętrze EE Legend EVO 

Wykorzystanie przetwornika Weapon X wymagało od inżynierów Empire Ears opracowanie nowej konstrukcji wewnętrznej. Legend EVO mają więc specjalną komorę w górnej części obudowy, która została tak przygotowana, aby zatrzymywać wibracje we wnętrzu i tym samym maksymalizować przewodnictwo kostne. Firma wykorzystała do tego specjalny polimer, którego zadaniem jest optymalizacja rezonansu we wnętrzu kopułek.

Empire Ears Legend EVO

Zespół Empire Ears w Legend EVO zastosował do tego dwa potrójne otwory wentylacyjne, których pozycja i wielkość zostały tak dobrane, aby zagwarantować najbardziej optymalny przepływ powietrza we wnętrzu obudów. Usprawnia to pracę wszystkich przetworników i przekłada się na wyższą jakość dźwięku.

EE Legend EVO z rewolucyjnym crossoverem synX

Crossover do poszczególnych przetworników przypisuje konkretne fragmenty pasma, dzięki czemu za reprodukcję wysokich tonów odpowiadają dedykowane tweetery, za średnich tonów - głośniki średniotonowe, a za niskich tonów - subwoofery. Tradycyjne rozwiązania tego typu nie zawsze są jednak precyzyjne. Zdarza się więc, że do danego głośnika przypisany jest niewłaściwy fragment pasma, co jest przypadłością dużej liczby wieloprzetwornikowych słuchawek. Firma Empire Ears znalazła jednak rozwiązanie tego problemu.

Jest nią technologia crossover synX, którą najprościej można opisać jako znacznie ulepszony crossover. Rozwiązanie to dzieli bowiem pasmo na wiele małych składowych (więcej niż jakikolwiek inny crossover), które są precyzyjnie przypisywane do poszczególnych przetworników. Można porównać to więc do bardzo szerokiej, wielopasmowej autostrady, która umożliwia inżynierom efektywne manipulowanie poszczególnymi fragmentami pasma, precyzyjnie dopasowują docelową odpowiedź i eliminując wszystkie oznaki niespójności fazy między przetwornikami.

synX crossover

Crossover synX gwarantuje lepszą kontrolę nad pracą przetworników w przypadku inżynierów i audiofilów equalizujących brzmienie za pomocą konsoli do miksowania lub korektora w odtwarzaczy audio. Technologia synX jest indywidualnie dopasowywana do każdego modelu, dzięki czemu mają one własne, unikatowe sieci crossovera.

Rozwiązanie inżynierów Empire Ears gwarantuje świetną separację kanałów oraz gładką odpowiedź fazową, co przekłada się na lepiej odwzorowaną scenę dźwiękową tak w przypadku nagrań live, jak i produkcji studyjnych. Dodatkowe zalety technologii crossover synX to:

 • ultraszerokie pasmo przenoszenia - słuchawki Empire Ears wyróżnia reprodukcja bardzo szerokiego zakresu częstotliwości, co przekłada się m.in. na bardzo wysoki poziom detali;
 • świetny stosunek sygnału do szumu - zespół Empire Ears stworzył unikatową kombinację starannie dobranych rezystorów, kondensatorów elektrolitycznych i filtrów, która gwarantuje najczystszy ścieżkę sygnały przy zachowaniu bardzo niskiego poziomu szumu;
 • minimalne zniekształcenia - każde słuchawki Empire Ears wyróżnia ekstremalnie niski poziom zniekształceń, dzięki czemu wiernie reprodukują dźwięk, bez słyszalnych artefaktów;
 • maksymalny transfer sygnału - każdy przetwornik i elementy sieci crossover jest połączony za pomocą wysokiej jakości 7-żyłowego przewodu z miedzi UP-OCC (Ultra-Pure Ohno Continuous Casting) Litz, który lutowany jest za pomocą dobrze przewodzącej, ultra czystej cyny Mundorf Msolder Supreme Silver Gold, co eliminuje zaburzenia sygnału i gwarantuje jego maksymalny transfer.

Dwa autorskie przetworniki W9+ w Legend EVO

W9+ to nowa wersja przetwornika Weapon IX z większą membraną i magnesem wykonanym z metali ziem rzadkich. Rozwiązanie to zakłada zamknięcie przetwornika w specjalnej "obudowie" z systemem bass-reflex, dzięki temu bas schodzi jeszcze niżej niż odpowiedź docelowa oraz cechuje się niższym poziomem zniekształceń niż tradycyjne przetworniki dynamiczne i pasywne radiatory.

Empire Ears Weapon IX+

W9+ na tle starszej wersji wyróżnia się jeszcze większą cewką, powiększoną osłoną przetwornika oraz jego ulepszonym zawieszeniem. W ten sposób udało się dodatkowo zmniejszyć poziom zniekształceń. W9+ gwarantuje rewelacyjną reprodukcję niskich częstotliwości.

Empire Ears Weapon W9+

Przetworniki W9+ nie tylko zostały zaprojektowane przez inżynierów Empire Ears, ale i są ręcznie składane w laboratorium w siedzibie firmy w Norcross (stan Georgia, USA), by osiągnąć najwyższy poziom kontroli jakości.

EE Legend EVO z 5 przetwornikami armaturowymi

W słuchawkach Empire Ears można znaleźć ponadto przetworniki armaturowe, które przygotowywane są na zamówienie. Każdy z nich wybierany jest dla danych słuchawek w celu osiągnięcia odpowiedniej odpowiedzi docelowej. Wykonane są ze specjalnie zaprojektowanych komponentów i mają bardzo lekkie membrany, co umożliwia reprodukcję niezwykle szczegółowego i transparentnego dźwięku.

Technologia A.R.C. w Empire Ears Legend EVO

Każdy z przetworników armaturowych Empire Ears jest uszczelniany ferromagnetyczną cieczą (Ferrofluid). Umożliwia to tłumienie szczytów pojawiających się w paśmie przenoszenia oraz zmniejszenie poziomu zniekształceń i niechcianych wibracji, co przekłada się na poprawę klarowności dźwięku oraz większą odporność na uszkodzenia.

Empire Ears A.R.C.

Firma zadbała również o zmniejszenie poziomu zniekształceń, które powodować mogą interakcje między elementami wewnątrz słuchawek. W tym celu jej dział R&D po latach badań opracował technologię  A.R.C. (Anti-Resonance Compound), czyli autorską powłokę, która eliminuje rezonans i niechciane wibracje.

Zadaniem A.R.C. jest wyraźne zwiększenie masy elementów, które pokrywa (przetworniki, crossover, przewody dźwiękowe). Poprawia to wytrzymałość elementów wewnętrznych i zmniejsza rezonans, co gwarantuje bardziej przejrzysty dźwięk i głębszy bas.

Empire x PW audio Genesis dla EE Legend EVO

Empire Ears Legend EVO

Legend EVO jako następca modelu Legend X zasługuje na świetnej jakości przewód. W tym celu zespół Empire Ears połączył siły z firmą PW audio, a efektem tej współpracy jest kabel słuchawkowy Genesis. To wysokiej jakości 4-żyłowe rozwiązanie oparte na przewodniku z miedzi OCC (Ohno Continuous Casting) o bardzo wysokiej czystości o grubości 24 AWG. 

Empire Ears Legend EVO

Wyróżnia się on ponadto izolacją z PVC (polichlorek winylu) odpornego na promieniowanie UV oraz oryginalnym wtykiem 4,4 mm (balanced) firmy Pentaconn.

Wyjątkowe etui z pierwszą partią EE Legend EVO

Empire Ears Legend EVO początkowo dostępny będzie w tzw. “wydaniu startowym”, które jest ograniczone do 400 sztuk. Do każdej z nich dodawane będzie wysokiej jakości etui ochronne z ręcznie suszonej skóry, które w Korei Południowej tworzył Sangwoo, niezwykle ceniony rzemieślnik z firmy Vishnu Leather.

Empire Ears Legend EVO

Specyfikacja techniczna Empire Ears Legend EVO

 • przetworniki: 8, 2 dynamiczne W9+, 5 armaturowych, 1 przewodnictwa kostnego W10
 • Dual Conduction Architecture
 • 9-way synX Crossover
 • technologia redukcji rezonansu A.R.C.
 • impedancja: 4,5 Ω @ 1kHz
 • czułość: 103 dB @ 1kHz, 1mW
 • pasmo przenoszenia: 5 Hz - 35 kHz
 • złącze: 2pin
 • przewód: Empire x PW audio Genesis
 • przewodnik: ultra czysta miedź OCC
 • liczba żył: 4
 • grubość żył: 24 AWG
 • wtyk: 4,4 mm Pentaconn

O firmie Empire Ears

Empire Ears to amerykański producent słuchawek z półki premium mający siedzibę w Norcross w stanie Georgia. To niesamowicie ambitny zespół złożony z inżynierów dźwięku, muzyków i audiofilów, którego celem jest tworzenie najlepszych monitorów dokanałowych na rynku. Pomocne w tym jest ponad 30-letnie doświadczenie w opracowywaniu i produkcji rozwiązań audio, nie tylko w segmencie konsumenckim, ale również medycznym i profesjonalnym.

Marka Empire Ears została założona w 2015 roku z połączenia firm Earwerkz oraz Savvitek. Pierwsza w ciągu kilku lat podbiła serca wielu audiofilów, a jej założycielem był Jack Vang. Za drugą stoi z kolei jego ojciec, Dean Vang. Przez lata kierował on produkcją słuchawek i rozwiązań ochrony słuchu dla innych firm, a w Empire Ears odpowiedzialny jest za rozwój i strojenie produktów.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl