Producenci

Empire Ears Raven

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 18 999,00 zł

Symulacja została wykonana dla produktu podstawowego 18999.00

zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
Zyskujesz 1 899 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Empire Ears Raven

flagowe słuchawki dokanałowe z 12 przetwornikami i dwoma typami przewodnictwa

 

Pierwsza partia standardowej wersji Empire Ears Raven spodziewana jest pod koniec września lub na początku października 2023 roku.

 

Empire Ears Raven to flagowe słuchawki dokanałowe amerykańskiej firmy, które pokazują nie tylko kunszt technologiczny producenta, ale i jego oddanie w tworzenie produktów spełniających potrzeby klientów. To unikatowy model oparty na autorskich rozwiązaniach Empire Ears, którego strojenie jest efektem badania opinii użytkowników przez wiele miesięcy.

Raven to słuchawki IEM z 12 przetwornikami, które wykorzystują dwa typy przewodnictwa - powietrzne i kostne. Firma zastosowała cztery różne typy przetworników, w tym 2 dynamiczne W9+, 5 armaturowych, 4 elektrostatyczne i jeden przewodnictwa kostnego W10. Flagowy model to również autorskie technologie EIVEC MKII (Empire Intelligent Variable Electrostatic Control Technology), HRC (Harmonic Resonance Core) czy ARC (Resonance Mitigation Technology). Empire Ears Raven to dodatkowo charakterystyczne przednie panele ze stali nierdzewnej oraz wysokiej jakości przewód R7 stworzony we współpracy z PW Audio.

Empire Ears Raven efektem wielu miesięcy ciężkiej pracy

Zespół Empire Ears projekt Raven zaprezentował po raz pierwszy światu w grudniu 2022 roku podczas prestiżowych targów Portable Audio Festival w Tokio (Japonia), aby ukazać swoje najnowsze rozwiązania. Model pojawił się później m.in. w Nowym Jorku i Singapurze na targach CanJam i AXPONA, gdzie mogły zapoznać się z nim kolejne rzesze użytkowników. Firma podczas każdego wydarzenia zbierała opinie klientów, które pomogły w ukształtowaniu finalnej wersji flagowych słuchawek.

Empire Ears Raven

Raven to wyjątkowy produkt, którym zespół ze Stanów Zjednoczonych po raz kolejny przesuwa granice tego, co możliwe jest na rynku słuchawek dokanałowych. To wizjonerskie połączenie nowych wersji sprawdzonych technologii i pionierskich rozwiązań, które kształtują branżę, co umożliwiło stworzenie IEM-ów o powalającym brzmieniu.

Empire Ears Raven z czterema typami przetworników

Raven to drugie - po Legend EVO - słuchawki firmy Empire Ears, które wykorzystują Dual Conduction Architecture, czyli zupełnie nową konstrukcją opartą na dwóch typach przewodnictwa: klasycznego powietrznego i kostnego (za sprawą przetworników W10). Amerykańska marka tym razem wykorzystała jeszcze bardziej zaawansowaną konstrukcją z czterema różnymi typami przetworników.

Empire Ears Raven

Empire Ears Ravan wyposażone są w aż 12 przetworników (na stronę), wśród których można znaleźć autorskie rozwiązania firmy i przetworniki przygotowane na zamówienie. Są to:

 • przetwornik W10 (Weapon X) działający na zasadzie przewodnictwa kostnego. Umożliwia on przesyłanie dźwięku za pośrednictwem kości czaszki bezpośrednio do ślimaka ucha wewnętrznego. Gwarantuje to wychwytywanie dodatkowych detali i lepsze oddanie niskich, głębokich tonów.
 • dwa przetworniki dynamiczne W9+ (Weapon IX Plus) z membranami o średnicy 9 mm, z których jeden odpowiada za reprodukcję subbasu, a drugi - basu. Ulepszona wersja legendarnego rozwiązania Empire Ears reprodukuje niezwykle mocno uderzające niskie tony, które mają świetną fakturę, a przy tym są idealnie kontrolowane.
 • pięć przetworników armaturowych (dwa podwójne i pojedynczy EMP75), które zostały przygotowane na zamówienie przez firmy Knowles i Sonion. Dwa reprodukują niższą średnicę, dwa - średnicę, a jeden - wyższą średnicę. Gwarantuje to szczegółowe, klarowne i niezwykle czyste tony średnie.
 • cztery przetworniki elektrostatyczne duńskiej firmy Sonion (z pojedynczym transformatorem). Dwa reprodukują wysokie tony, a dwa - ultra wysokie tony. Mogę one reprodukować dźwięki do aż 100 kHz. Gwarantuje to świetną rozdzielczość, powalającą separację i bardzo szczegółowe wysokie tony.

Unikatowe wzornictwo modelu Empire Ears Raven

Empire Ears Raven wyróżniają się zupełnie nowymi przednimi panelami, które wykonane są ze stali nierdzewnej 316L. Materiał ten został obrobiony z wykorzystaniem precyzyjnego wycinania maszynowego (CNC), a następnie poddany ręcznemu polerowaniu oraz nakładaniu powłoki w procesie fizycznego osadzania z fazy gazowej (PVD). Umożliwiło to przygotowanie przednich paneli, które zachwycają błyszczącą powierzchnią oraz zachowaniem najmniejszych detalami w charakterystycznych skrzydłach Empire Ears na jednej kopułce i symbolu “Oka Odyna” na drugiej.

Empire Ears Raven

Harmonic Resonance Core dla Empire Ears Raven

Raven są pierwszą przygodą zespołu Empire Ears z metalurgią, ale wiąże się to nie tylko z chęcią przygotowania unikatowego wzornictwa. Wykorzystanie płytki ze stali nierdzewnej 316L jako część przedniego panelu słuchawek umożliwiło dodatkowo poprawę działania przetwornika Weapon X (W10). Stalowa płytka określana mianem Harmonic Resonance Core (HRC) pomogła w uzyskaniu odpowiedniego rezonansu, wzmocnienia i rozpraszania fal dźwiękowych, aby przetwornik przewodnictwa kostnego był jeszcze lepiej dopasowany do pozostałych elementów konstrukcji. Przekłada się to na jeszcze wyższą jakość dźwięku.

Empire Ears Raven

Kabel Empire Ears X PW Audio R7 dla modelu Raven

Osiągnięcie odpowiedniego brzmienia w modelu Raven możliwe było tylko z wysokiej jakości przewodem. Zespół Empire Ears po raz kolejny nawiązał więc współpracę z firmą PW Audio (uznanym producentem kabli słuchawkowych), której efektem jest kabel R7 - “siódemka” w nazwie informuje, że firmy testowały wiele wersji przewodu lub jego strojenia i dopiero siódma z nich okazała się odpowiednia dla flagowego modelu IEM-ów.

Empire Ears X PW Audio R7 to przygotowane na zamówienie rozwiązanie bazuje na przewodniku z miedzi OCC o unikatowej autorskiej strukturze Limerence 60. To 4-żyłowy przewód, w którym każda żyła ma rdzeń o grubości 26 AWG oraz drugą warstwę przewodnika, która zwiększa grubość do 25 AWG. Struktura to umożliwia osiągnięcie przesył niezwykle czystego sygnału, co poprawia reprodukcję detali i umożliwia wydobycie potencjału Empire Ears Raven. Przysłowiową wisienką na torcie jest rodowany wtyk 4,4 mm z czarną, matową obudową.

Empire Ears Raven z rewolucyjnym crossoverem synX

Crossover do poszczególnych przetworników przypisuje konkretne fragmenty pasma, dzięki czemu za reprodukcję wysokich tonów odpowiadają dedykowane tweetery, za średnich tonów - głośniki średniotonowe, a za niskich tonów - subwoofery. Tradycyjne rozwiązania tego typu nie zawsze są jednak precyzyjne. Zdarza się więc, że do danego głośnika przypisany jest niewłaściwy fragment pasma, co jest przypadłością dużej liczby wieloprzetwornikowych słuchawek. Firma Empire Ears znalazła jednak rozwiązanie tego problemu.

Empire Ears Raven

Jest nią technologia crossover synX, którą najprościej można opisać jako znacznie ulepszony crossover. Rozwiązanie to dzieli bowiem pasmo na wiele małych składowych (więcej niż jakikolwiek inny crossover), które są precyzyjnie przypisywane do poszczególnych przetworników. Można porównać to więc do bardzo szerokiej, wielopasmowej autostrady, która umożliwia inżynierom efektywne manipulowanie poszczególnymi fragmentami pasma, precyzyjnie dopasowują docelową odpowiedź i eliminując wszystkie oznaki niespójności fazy między przetwornikami.

Crossover synX gwarantuje lepszą kontrolę nad pracą przetworników w przypadku inżynierów i audiofilów equalizujących brzmienie za pomocą konsoli do miksowania lub korektora w odtwarzaczy audio. Technologia synX jest indywidualnie dopasowywana do każdego modelu, dzięki czemu mają one własne, unikatowe sieci crossovera.

Rozwiązanie inżynierów Empire Ears gwarantuje świetną separację kanałów oraz gładką odpowiedź fazową, co przekłada się na lepiej odwzorowaną scenę dźwiękową tak w przypadku nagrań live, jak i produkcji studyjnych. Dodatkowe zalety technologii crossover synX to:

 • ultraszerokie pasmo przenoszenia - słuchawki Empire Ears wyróżnia reprodukcja bardzo szerokiego zakresu częstotliwości, co przekłada się m.in. na bardzo wysoki poziom detali;
 • świetny stosunek sygnału do szumu - zespół Empire Ears stworzył unikatową kombinację starannie dobranych rezystorów, kondensatorów elektrolitycznych i filtrów, która gwarantuje najczystszy ścieżkę sygnały przy zachowaniu bardzo niskiego poziomu szumu;
 • minimalne zniekształcenia - każde słuchawki Empire Ears wyróżnia ekstremalnie niski poziom zniekształceń, dzięki czemu wiernie reprodukują dźwięk, bez słyszalnych artefaktów;
 • maksymalny transfer sygnału - każdy przetwornik i elementy sieci crossover jest połączony za pomocą wysokiej jakości 7-żyłowego przewodu z miedzi UP-OCC (Ultra-Pure Ohno Continuous Casting) Litz, który lutowany jest za pomocą dobrze przewodzącej, ultra czystej cyny Mundorf Msolder Supreme Silver Gold, co eliminuje zaburzenia sygnału i gwarantuje jego maksymalny transfer.

Przetworniki elektrostatyczne i technologia EIVEC MKII

Raven wyposażony jest w poczwórny przetwornikiem elektrostatycznym. Jest to tweeter, który może reprodukować dźwięki od 4 kHz do aż 100 kHz. Gwarantuje on świetną rozdzielczość, niski poziom zniekształceń i bardzo szczegółowe wysokie tony. Odpowiednia implementacja tego rozwiązania nie jest jednak prosta. Szczególnie, gdy ma działać wraz z przetwornikami innego typu.

Empire Ears Raven

Inżynierowie Empire Ears - na bazie wieloletniego doświadczenia w tworzeniu słuchawek - opracowali więc technologię EIVEC (Empire Intelligent Variable Electrostatic Control). Jej zadaniem jest poprawienie kontroli przetwornika elektrostatycznego, dzięki czemu możliwe jest wykorzystanie pełni jego potencjału, a przy tym - bezproblemowe wykorzystanie go wraz z przetwornikami armaturowymi i dynamicznymi.

W EE Raven udoskonalono jeszcze to rozwiązania. EIVEC MKII gwarantuje optymalne timing, fazę i kontrolę między przetwornikami elektrostatycznymi i przetwornikiem przewodnictwa kostnego W10. Dzięki temu uzyskano rewelacyjne pasmo przenoszenia i świetną rozdzielczość. EIVEC umożliwia dodatkowo samodzielną pracę przetworników elektrostatycznych, co przekłada się na wiele warstwa szczegółów i jeszcze lepszą holografię.

Przetwornik przewodnictwa kostnego Weapon X w Raven

Weapon X to najbardziej dopracowany przetwornik oparty na przewodnictwie kostnym, jaki zastosowano do tej pory w słuchawkach dokanałowych. Został on starannie zaprojektowany, a jego poszczególne elementy zostały specjalnie wyselekcjonowane. Każda jednostka W10 jest precyzyjnie składana oraz rygorystycznie testowana, by zagwarantować najwyższą wydajność.

Empire Ears Raven

Przetwornik Weapon X dla modelu Empire Ears Raven wyróżnia się zaawansowaną budową. Składają się na niego bowiem:

 • specjalnie zaprojektowana obudowa z pokrytej niklem stali nierdzewnej (SPCC), która umożliwia eliminację koloryzacji dźwięku przez wewnętrzny rezonans;
 • magnes neodymowo-żelazno-borowy (NdFeb) N52, który jest sercem Weapon X. Gwarantuje on mocne pole magnetyczne potrzebne do odpowiedniego napędzenia przetwornika;
 • wyprodukowana w Japonii cewka głosowa z czystej miedzi świetnie współpracująca z wybranym magnesem poprawiają precyzję oraz przejścia. Montując ją zadbano o odpowiednie napięcie i rozmiar uzwojenia, gęstość powłoki, technikę nakładania kleju, a nawet skład miedzi, aby uzyskać niski poziom zniekształceń i jak najbardziej liniowy dźwięk;
 • specjalna membrana wibracyjna, która zbudowana jest ze stali nierdzewnej i wykończona laserowo. Ma odpowiednio dobrane ciężar, sztywność i elastyczność oraz długość i kąt mocowania, co przekłada się na świetne właściwości soniczne. Dzięki niej W10 jest najbardziej rozdzielczym przetwornikiem przewodnictwa kostnego na rynku słuchawek IEM.

Dwa autorskie przetworniki W9+ w Empire Ears Raven

W9+ to nowa wersja przetwornika Weapon IX z większą membraną i magnesem wykonanym z metali ziem rzadkich. Rozwiązanie to zakłada zamknięcie przetwornika w specjalnej "obudowie" z systemem bass-reflex, dzięki temu bas schodzi jeszcze niżej niż odpowiedź docelowa oraz cechuje się niższym poziomem zniekształceń niż tradycyjne przetworniki dynamiczne i pasywne radiatory.

Empire Ears Raven

W9+ na tle starszej wersji wyróżnia się jeszcze większą cewką, powiększoną osłoną przetwornika oraz jego ulepszonym zawieszeniem. W ten sposób udało się dodatkowo zmniejszyć poziom zniekształceń. W9+ gwarantuje rewelacyjną reprodukcję niskich częstotliwości.

Empire Ears Raven

Przetworniki W9+ nie tylko zostały zaprojektowane przez inżynierów Empire Ears, ale i są ręcznie składane w laboratorium w siedzibie firmy w Norcross (stan Georgia, USA), by osiągnąć najwyższy poziom kontroli jakości.

Wyselekcjonowane przetworniki armaturowe dla Raven

W słuchawkach Empire Ears można znaleźć ponadto przetworniki armaturowe, które przygotowywane są na zamówienie. Każdy z nich wybierany jest dla danych słuchawek w celu osiągnięcia odpowiedniej odpowiedzi docelowej. Wykonane są ze specjalnie zaprojektowanych komponentów i mają bardzo lekkie membrany, co umożliwia reprodukcję niezwykle szczegółowego i transparentnego dźwięku.

Empire Ears Raven

Technologia ARC w Empire Ears Raven

Każdy z przetworników armaturowych Empire Ears jest uszczelniany ferromagnetyczną cieczą (Ferrofluid). Umożliwia to tłumienie szczytów pojawiających się w paśmie przenoszenia oraz zmniejszenie poziomu zniekształceń i niechcianych wibracji, co przekłada się na poprawę klarowności dźwięku oraz większą odporność na uszkodzenia.

Firma zadbała również o zmniejszenie poziomu zniekształceń, które powodować mogą interakcje między elementami wewnątrz słuchawek. W tym celu jej dział R&D po latach badań opracował technologię  A.R.C. (Anti-Resonance Compound), czyli autorską powłokę, która eliminuje rezonans i niechciane wibracje.

Technologia ARC Empire Ears Raven

Zadaniem ARC jest wyraźne zwiększenie masy elementów, które pokrywa (przetworniki, crossover, przewody dźwiękowe). Poprawia to wytrzymałość elementów wewnętrznych i zmniejsza rezonans, co gwarantuje bardziej przejrzysty dźwięk i głębszy bas.

Zaprojektowane i ręcznie wyprodukowane w USA

Wszystkie słuchawki premium Empire Ears są projektowane i wytwarzane w Narcross w stanie Georgia (USA). Monitory wychodzą spod rąk inżynierów o długoletnim doświadczeniu, co gwarantuje najwyższą jakość wykonania. Empire Ears jest do tego jednym z nielicznych producentów w Stanach Zjednoczonych, których słuchawki dokanałowe są produkowane ręcznie z najwyższej jakości materiałów.

Każdym etapem produkcji modelu Raven zajmują się doświadczeni technicy i inżynierowie. To ręczny proces, który w przypadku każdej pary słuchawek zajmuje ponad 9 godzin. Dzięki temu Empire Ears Raven są prawdziwym dziełem sztuki.

Specyfikacja techniczna Empire Ears Raven:

 • przetworniki: 12, quadbrid, dwa typy przewodnictwa
 • 2 przetworniki dynamiczne W9+ (Weapon IX Plus)
 • 5 przetworników armaturowych
 • 4 przetworniki elektrostatyczne Sonion
 • przetwornik przewodnictwa kostnego W10 (Weapon X)
 • wielokierunkowy crossover synX
 • DCA (Dual Conduction Architecture)
 • EIVEC MKII (Empire Intelligent Variable Electrostatic Control)
 • technologia redukcji rezonansu A.R.C.
 • impedancja: 3 Ω @ 1kHz
 • czułość: 108,1 dB @ 1kHz, 1mW
 • pasmo przenoszenia: 5 Hz - 100 kHz
 • złącze: 2pin
 • przewód: Empire Ears x PW Audio R7
 • materiał przewodu: czysta miedź OCC
 • wtyk: 4,4 mm (balanced), rodowany

O firmie Empire Ears

Empire Ears to amerykański producent słuchawek z półki premium mający siedzibę w Norcross w stanie Georgia. To niesamowicie ambitny zespół złożony z inżynierów dźwięku, muzyków i audiofilów, którego celem jest tworzenie najlepszych monitorów dokanałowych na rynku. Pomocne w tym jest ponad 30-letnie doświadczenie w opracowywaniu i produkcji rozwiązań audio, nie tylko w segmencie konsumenckim, ale również medycznym i profesjonalnym.

Marka Empire Ears została założona w 2015 roku z połączenia firm Earwerkz oraz Savvitek. Pierwsza w ciągu kilku lat podbiła serca wielu audiofilów, a jej założycielem był Jack Vang. Za drugą stoi z kolei jego ojciec, Dean Vang. Przez lata kierował on produkcją słuchawek i rozwiązań ochrony słuchu dla innych firm, a w Empire Ears odpowiedzialny jest za rozwój i strojenie produktów.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl