Producenci

FiiO R7 (czarny) desktopowy all-in-one

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 3 699,00 zł

Symulacja została wykonana dla produktu podstawowego 3699.00

zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
Zyskujesz 369 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

FiiO R7 (czarny)

odtwarzacz audio, przetwornik C/A i wzmacniacz słuchawkowy

 

FiiO R7 to desktopowe rozwiązaniem all-in-one (wszystko w jednym), które może pełnić rolę odtwarzacza audio, streamera, przetwornika C/A, wzmacniacza słuchawkowego i przedwzmacniacza. Model oparty jest na na nowym układzie ES9068AS firmy ESS Technology, który w parze z autorską technologią FPGA 4-ej generacji oraz podwójnym wzmacniaczem THX AAA 788+ gwarantuje świetną jakość dźwięku. FiiO R7 to także trzy wyjścia słuchawkowe (6,35 mm, 4,4 mm i XLR), analogowe wyjścia RCA i XLR, złącza USB-A i USB-C, wejścia i wyjścia koaksjalne i optyczne czy złącze Ethernet.

FiiO R7

R7 działa na systemie Android 10, a jego wygodną obsługę umożliwia 5-calowy ekran HD. Urządzenia FiiO bazuje na układzie SoC (System-on-a-Chip) Qualcomm Snapdragon 660, który współpracuje z 4 GB RAM-u, oraz ma 64 GB pamięci wbudowanej i złącze kart SD (do 2 TB). Model wyposażony jest ponadto w podwójny system zasilania (DC/AC), dwuzakresowy moduł Wi-Fi, moduł Bluetooth z aptX HD i LDAC, a do tego wspiera technologie DLNA, AirPlay i Roon Ready.

R7 to desktopowe rozwiązanie all-in-one

FiiO R7 to produkt nowej generacji w ofercie marki, który może być transmiterem, przetwornikiem cyfrowo-analogowym, wzmacniaczem słuchawkowym, przedwzmacniaczem i odtwarzaczem audio. To desktopowe urządzenie o nowoczesnym, atrakcyjnym wzornictwie, brzmi świetnie, jest banalnie proste w obsłudze i daje dostęp do wielu różnych trybów pracy.

FiiO R7

Szereg wejść i wyjść audio w FiiO R7

Firma FiiO wyposażyła R7 w szereg wejść i wyjść audio, aby model sprawdzał się w wielu scenariuszach pracy. Na przednim panelu urządzenia można znaleźć trzy wyjścia słuchawkowe - 6,35 mm (single ended) oraz zbalansowane 4,4 mm i XLR (4-pinowy). Z tyłu umieszczono analogowe wyjścia RCA (dwie pary) i XLR (2 x 3-pinowe) oraz cyfrowe wejścia i wyjścia koaksjalne i optyczne. R7 ma dodatkowo złącza USB typu C i USB typu A (z funkcją USB Host), slot na karty microSD czy port Ethernet.

FiiO R7

FiiO R7 z łatwym zarządzaniem wyjściami

FiiO R7

FiiO R7 umożliwia łatwe zarządzanie wyjściami za pomocą osobnego pokrętła, które umieszczono na przednim panelu. Dostępne są cztery tryby:

 • PO - aktywne są tylko przednie wyjścia (słuchawkowe);
 • LO - aktywne są tylko tylne wyjścia (ustawione na maksymalny poziom wyjściowy);
 • PRE OUT - aktywne są tylko tylne wyjścia (z regulacją poziomu głośności);
 • PO+PRE OIT  - aktywne są zarówno przednie, jak i tylne wyjścia (z regulacją poziomu głośności).

FiiO R7

Model Fiio R7 z wieloma trybami pracy

FiiO R7 wyposażony jest w dedykowane tryby pracy, które umożliwiają łatwiejsze zarządzanie funkcjami:

 • Android mode - obsługa na bazie platformy Android, co daje dostęp do aplikacji firm trzecich, w tym popularnych usług strumieniowania muzyki;
 • Pure Music mode  - autorskie oprogramowanie firmy stworzone, aby użytkownik skupiał się tylko na odtwarzaniu muzyki;
 • USB DAC mode - funkcja przetwornika C/A, gdy po wpięciu do komputer lub smartfonu model służy do dekodowania dźwięku;
 • Bluetooth Receiving mode - funkcja odbiornika Bluetooth, która umożliwia bezprzewodowe przesyłanie dźwięku z obsługą kodeków LDAC, AAC i SBC;
 • AirPlay mode - funkcja bezprzewodowego połączenia z urządzeniami Apple opartymi na iOS/iPadOS (m.in. iPhone i iPad), która gwarantuje wyższą jakość dźwięku;
 • Roon Ready mode - funkcja dająca dostęp do popularnego zaawansowanego odtwarzacza Roon;
 • Coaxial/Optical In mode - funkcje odbierania sygnału z wejścia koaksjalnego lub optycznego, aby wykorzystać model jako wysokiej klasy DAC.

FiiO R7

Wiele możliwości słuchania muzyki na R7

R7 umożliwia słuchanie muzyki z usług streamingu lub pamięci wbudowanej, którą można rozszerzyć za pomocą kart microSD o pojemności do 2 TB. Do słuchania można wykorzystać tak słuchawki, które wpinane są do wyjścia 6,35 mm, 4,4 mm lub XLR (4-pinowy), jak i aktywne głośniki podłączone przez wyjścia XLR, RCA, koaksjalne czy optyczne. Model - za pomocą trybu PO+PRE OUT - umożliwia także jednoczesny odsłuch na słuchawkach i głośnikach aktywnych.

FiiO R7

Sprzęt all-in-one FiiO w każdej chwili można przełączyć na łączność Bluetooth. R7 może działać tu jako odbiornik sygnału ze smartfonów, tabletów i laptopów (wspierane kodeki to LDAC, AAC i SBC), ale także jako nadajnik do bezprzewodowych słuchawek i głośników (obsługiwane kodeki to (LDAC, LHDC, aptX HD, aptX, AAC i SBC).

FiiO R7

Funkcją USB Host w R7 daje więcej możliwości

FiiO R7 ma złącza USB typu A i typu C z obsługą funkcji USB Host. Dzięki temu może on obsługiwać zewnętrzne dyski czy inne akcesoria USB, jak keypad FiiO FK1, który umożliwia sterowanie poziomem głośności i odtwarzaniem. Użytkownicy mogą skorzystać do tego z huba USB i jednocześnie podpiąć do urządzenia kilka akcesoriów.

FiiO R7

Zdalne sterowanie FiiO R7 z aplikacji oraz pilota

Firma FiiO umożliwia zdalne sterowanie modelem R7 za pomocą aplikacji mobilnej FiiO Music lub pilota Bluetooth. Umożliwia to wygodne zarządzanie funkcjami urządzenia na odległość, co sprawdza się świetnie, gdy jest ono źródłem dźwięku dla aktywnych głośników w salonie.

FiiO R7

Kompletny desktopowy zestaw Hi-Fi z FiiO R7

FiiO R7 to niezwykle uniwersalne urządzenie, które może być centrum desktopowego zestawu Hi-Fi. Technologia Roon Ready umożliwia szybki dostęp do muzyki ze źródeł Roon Core, jak komputer czy NAS. R7 może jednocześnie działać jako sieciowy serwer muzyczny - za pomocą protokołu DLNA można uzyskać dostęp do muzyki znajdującej się w pamięci urządzenia, na wpiętej karcie microSD czy podpiętej pamięci USB.

FiiO R7

Użytkownicy mogą dodatkowo uwolnić pełnym potencjał R7 w parze z zasilaczem liniowym PL50. Gwarantuje on czystsze i bardziej stabilne zasilanie, co przekłada się na jeszcze wyższą jakość dźwięku.

FiiO R7 z technologią FPGA czwartej generacji

FiiO R7 wyposażony jest w 4-tą generację technologii FPGA z rozwiązaniem PPL (phase-locked Loop; pętla synchronizacji fazowej), która współpracuje z dwoma niezależnymi oscylatorami femtosekundowymi. Przekłada się to na niezwykle precyzyjne i ujednolicone źródło zegara o niskim jitterze, a wiec - czystszy i bardziej naturalny dźwięk.

FiiO R7

ES9068AS i dwa wzmacniacze THX AAA 788+

R7 oparty jest na układzie ES9068AS, czyli nowej kości DAC firmy ESS Technology. Charakteryzuje się ona świetną wydajnością, co umożliwia obsługę dźwięku PCM do 32-bit/768 kHz i DSD do 512x (dla wejścia USB). ES9068AS gwarantuje świetną jakość dźwięku w połączeniu z dwoma modułami wzmacniacza THX AAA 788+ oraz innymi wysokiej jakości komponentami, jak kondensatory foliowe PPS firmy Panasonic.

FiiO R7

R7 z 5 poziomami wzmocnienia i mocą do 3,6 W 

Wykorzystanie wydajnych wzmacniaczy THX w R7 umożliwia osiągnięcie mocy wyjściowej na poziomie aż 3,6 W (dla obciążenia 32 Ω). Umożliwia to bezproblemowe napędzenie i wysterowanie nawet bardzo wymagających słuchawek. Firma FiiO zadbała dodatkowo o pięć poziomów wzmocnienia - niskie, średnie, wysokie, dla słuchawek wokółusznych oraz rozszerzone dla słuchawek wokółusznych. Dzięki temu można precyzyjnie dopasować moc wyjściową do używanych słuchawek.

FiiO R7

Podwójny system zasilania DC/AC dla FiiO R7

Firma FiiO wyposażyła model R7 w zasilacz impulsowy o mocy 30 W oraz dwa obwody zasilające AC i DC. Obwód dla wejścia AC ma system filtrujący i oczyszczający z dławikiem o dużej pojemności oraz dedykowane kondensatory wysokonapięciowe. Obwód dla wejścia DC jest z kolei przygotowany pod zasilacze o wysokim napięciu +/- 12 V. Oba systemy zasilania są niezwykle wysokiej jakości, co wyraźnie poprawia dynamikę dźwięku. Użytkownicy mogą korzystać z zasilacza liniowego FiiO PL50, który gwarantuje jeszcze ciemniejsze tło, więc łatwiej można wychwycić szczegóły i niuanse w muzyce.

FiiO R7

W systemie zasilania dla R7 wykorzystano 12 kondensatorów tantalowych 470 uF, które pomagają w regulowaniu i oczyszczaniu prądu, co zmniejsza poziom szumu z zasilania. Każda część układu audio ma dodatkowo jednostki LDO o bardzo niskim poziomie szumu do regulacji napięcia, co dodatkowo stabilizuje i oczyszcza zasilanie.

FiiO R7

Unikatowe wzornictwo FiiO R7 z pionowym ekranem

FiiO R7 ma unikatową obudowę z 5-calowym ekranem dotykowym w pionowej orientacji, co gwarantuje wrażenia z użytkowania systemu Android podobne do tych ze smartfonów. Użytkownicy mogą dodatkowo korzystać ze spersonalizowanych ekranów blokady, co daje szybki dostęp do wybranych informacji.  Obsługę R7 ułatwiają także dotykowe przyciski funkcyjne, które wzorem telefonów - umieszczono zaraz pod ekranem.

FiiO R7

All-in-one wyróżnia się prostokątną, niemal kwadratową konstrukcją, która wykonana jest z odpornego metalu. Ma ona zgrabnie ukryte anteny dla modułów Wi-Fi i Bluetooth oraz wgłębioną tylną część, więc prezentuje się elegancko z wpiętymi przewodami. Obudowa ma przemyślany system chłodzenia z heksagonalnymi otworami wentylacyjnymi na bocznych ściankach. Dopełnieniem całości są podświetlane pokrętła na przednim panelu, których kolor można własnoręcznie dopasować.

FiiO R7

FiiO R7 z Androidem 10 i układem Snapdragon 660

R7 działa na systemie operacyjnym Android 10, który umożliwia instalację aplikacji jak smartfony. Płynną pracę systemu gwarantuje układ Snapdragon 660 firmy Qualcomm, który współpracuje z 4 GB pamięci RAM. FiiO R7 ma także dwuzakresowy moduł Wi-Fi (2,4 GHz/5 GHz) dla niezawodnego połączenia z domowymi sieciami bezprzewodowymi oraz port Ethernet, gdy użytkownicy chcą korzystać z jeszcze bardziej stabilnego połączenia kablowego.

FiiO R7

Specyfikacja techniczna FiiO R7

 • wymiary (bez podstawki): 160 x 134 x 110 mm
 • wymiary (prosta podstawka): 170 x 134 x 110 mm
 • wymiary (kątowa podstawka): 182,5 x 134 x 110 mm
 • ciężar: ok. 1282 g
 • ekran: 4,97 cala, 720 x 1280 pikseli
 • system: Android 10
 • układ SoC: Qualcomm Snapdragon 660
 • pamięć RAM: 4 GB
 • pamięć wbudowana: 64 GB
 • slot microSD: do 2 TB
 • Wi-Fi: dwuzakresowe, 2,4 GHz/5 GHz
 • Bluetooth: 5.0
 • kodeki audio (nadajnik): LDAC, LHDC, aptX HD, aptX, AAC, SBC
 • kodeki audio (odbiornik): LDAC, AAC, SBC
 • układ DAC: ESS ES9068AS
 • wzmacniacz: 2 x THX AAA 788+
 • wzmocnienie: Ultra high/Super high/High/Medium/Low
 • USB: typ C (USB 3.0), typu A (USB2.0)
 • wejścia cyfrowe: koaksjalne (RCA), optyczne (Toslink)
 • wyjścia cyfrowe: koaksjalne (RCA), optyczne (Toslink)
 • wyjścia słuchawkowe: 6,35 mm, 4,4 mm, XLR (4-pin)
 • wyjścia liniowe: RCA (single ended), XLR (2 x 3-pin)
 • port Ethernet: 100M
 • częstotliwość próbkowania (USB Audio): PCM do 32-bit/768 kHz, DSD512 (DoP/D2P/Native)
 • częstotliwość próbkowania (USB DAC): PCM do 32-bit/384 kHz, DSD256 (Native)
 • częstotliwość próbkowania (odtwarzacz): PCM do 32-bit/384 kHz, DSD256 (Native)
 • częstotliwość próbkowania (COAX In): PCM do 24-bit/192 kHz
 • częstotliwość próbkowania (OPT In): PCM do 24-bit/96 kHz
 • częstotliwość próbkowania (COAX Out): PCM do 24-bit/384 kHz, DSD128 (DoP)
 • częstotliwość próbkowania (OPT Out): PCM do 24-bit/192 kHz
 • obsługa MQA: 8x
 • przełącznik zasilania: tak, AC lub DC
 • zasilanie (DC): 12 V/3 A
 • zasilanie (AC): 100-240 V, 50-60 Hz

Charakterystyka wyjść:

Zawartość zestawu:

 • all-in-one FiiO R7
 • przewód zasilający
 • kabel USB do przesyłu danych
 • płaska podstawka
 • kątowa podstawka
 • adapter z microSD na karty SD
 • dodatkowy bezpiecznik
 • adapter z 3,5 mm na 6,35 mm
 • wtykana osłona z filtrem przeciwpyłowym (x 2)
 • dwustronne tasiemki do mocowania podstawy (x 4)
 • instrukcja obsługi
 • karta gwarancyjna

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl