Producenci

HiBy RS8

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 16 999,00 zł

Symulacja została wykonana dla produktu podstawowego 16999.00

zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
Zyskujesz 1 699 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

HiBy RS8

flagowy odtwarzacz audio na architekturze R2R Darwin II

 

HiBy RS8 to flagowy przenośny odtwarzacz audio firmy, który oparty jest na ulepszonej architekturze R2R Darwin II, co umożliwia obsługę plików PCM do 1536 kHz oraz DSD do 1024x. DAP (Digital Audio Player) działa na otwartym systemie Android 12 z technologią DTA oraz szybkim układzie Qualcomm Snapdragon 665, a do tego ma nowy wzmacniacz w klasie A, 5,5-calowy ekran FullHD, wyjścia 3,5 mm i 4,4 mm oraz baterię o pojemności 12000 mAh. RS8 wyróżnia się dodatkowo elegancką obudową z odpornego stopu tytanu.

HiBy RS8

HiBy RS8 w eleganckiej obudowie z tytanu

HiBy RS8 zamknięty jest w stylowej obudowie o charakterystycznym wzornictwie, które znane jest już z popularnych modeli RS6, R8 czy R6 III. Producent tworząc flagowy model sięgnął po jeszcze wyższej jakości materiały. Obudowa RS8 wykonana jest ze stopu tytanu klasy lotniczej i powstaje w procesie 6-osiowego, precyzyjnego wykrawania maszynowego (CNC). Jej obróbka i polerowanie zajmuje aż 19 godz. i składa się na nią 17 różnych zaawansowanych procesów.

HiBy RS8

Efektem pracy zespołu HiBy jest konstrukcja o pięknej powierzchni, która jest stylowo wykończona. Model RS8 wyróżnia się eleganckim wzorem na tylnym panelu oraz pokrętłem do regulacji poziomu głośności, które jest idealnie wkomponowane w górny panel.

HiBy RS8

HiBy RS8 na autorskiej architekturze R2R

HiBy RS8 to topowy model bazujący na technologii Darwin. To architektura przetwarzania dźwięku cyfrowego w wysokiej rozdzielczości opracowana przez inżynierów HiBy. Jest to rozwinięcie tradycyjnej architektury R2R, w której wykorzystano kompensację liniową drabinki rezystorowej, oraz zaawansowane funkcje, jak liniowy filtr FIR, nieliniowy regulator harmonicznych, opcję przełączania się między trybami OS/NOS (oversampling lub non-oversampling) czy bypass dla plików DSD. To niezwykle elastyczne oraz w pełni konfigurowalne rozwiązanie, co daje ogromne możliwości rozwoju i ulepszania.

HiBy RS8

Nowa wersja technologii Darwin w HiBy RS8

Firma HiBy w modelu RS8 wykorzystała ulepszoną wersję autorskiej architektury. Drabinka rezystorowa w Darwin II złożona jest z 12 bardzo szybkich przełączników oraz 184 rezystorów o wysokiej precyzji - dwa razy więcej niż w poprzedniej generacji rozwiązania. Umożliwiło to osiągnięcie wyraźnie wyższej dynamiki oraz wyższej rozdzielczości dla niskiego poziomu sygnału.

HiBy RS8

Zespół HiBy w RS8 wykorzystał obwód korygujący przesunięcie zasilania, aby zagwarantować w pełni sprzężone zasilanie sekcji wyjściowej, co poprawia odpowiedź impulsową. Darwin II to również wyraźnie wyższa wydajność, dzięki czemu możliwa jest obsługa plików PCM do 1536 kHz oraz DSD do 1024x. To lepsze osiągi niż w przypadku wielu systemów stacjonarnych.

HiBy RS8

Kompensacja liniowa drabinki R2R w RS8

Cyfrowy sygnał w HiBy RS8 przekazywany jest przez elektroniczne przełączniki o wysokiej szybkości, a następnie napięcie sterujące jest modulowane przez drabinkę rezystorową w celu uzyskania analogowego przebiegu napięcia odpowiadającego bezpośrednio sygnałowi cyfrowemu. Umożliwia to ominięcie problemu z modulacją wysokich tonów (jest to problemem wielu układów DAC typu Delta Sigma), co przekłada się na bardziej naturalny i transparentny dźwięk.

HiBy RS8

Firma HiBy zastosowała dodatkowo kompensację liniową drabinki rezystorowej, co umożliwia efektywną eliminację problemu nieliniowości, którą mogą powodować niedokładnie sparowane rezystory w sieci R2R. W parze z autorskim systemem kontroli harmonicznych dla architektury Darwin, gwarantuje to bardziej naturalną i zrelaksowaną prezentację.

HiBy RS8

HiBy RS8  z trybem oversamplingu lub NOS

Użytkownicy HiBy RS8 sami decydują o trybie pracy architektury Darwin. Umożliwia to korzystanie z:

 • trybu NOS (non-oversampling) - pominięcie oversamplingu oraz antyaliasingu, co umożliwia niemal natychmiastową odpowiedź na zmiany transjentów i dynamiki oraz konwersję do dźwięku analogowego w najbardziej surowej i bezpośredniej formie. Jest on najbardziej użyteczny dla częstotliwości próbkowania na poziomie 192 kHz lub wyższym;
 • tryb oversamplingu - umożliwia usuwanie artefaktów aliasingu z wykorzystaniem autorskiego oversamplingu oraz filtracji dolnoprzepustowej. Odblokowuje on wszystkie funkcje architektury Darwin, dzięki czemu można korzystać ze spersonalizowanych ustawień (dopasowanie pod słuchawki o różnej sygnaturze).

HiBy RS8 

RS8 z precyzyjnymi oscylatorami kwarcowymi

HiBy RS8 wyposażony jest w dwa wysokiej jakości oscylatory kwarcowe dla 44,1 kHz (z DSD) i 48 kHz (z MQA), które taktowane są częstotliwościami 45,158 MHz i 49,152 MHz. Gwarantują świetną precyzję i niski poziom szumu fazowego (-159 dBc/Hz @ 1 Khz!). Umożliwia to dekodowanie plików z bardzo niskim poziomem zniekształceń.

HiBy RS8

Topowej klasy komponenty audio dla HiBy RS8

Firma HiBy dla flagowego modelu RS8 wybrała tylko topowe i drogie komponenty audio. Ręcznie wyselekcjonowane kondensatory ze złota i tantalu gwarantują czystą moc wyjściową, tłumienie tętnienia zasilania i niski poziom zniekształceń dla całego systemu. Cztery kondensatory z włókna jedwabnego ELNA SILMIC II umożliwiają osiągnięcie tonów wysokich tak gładkich, jak we wzmacniaczach lampowych. Zespół HiBy wykorzystał do tego 47 kondensatorów tantalowych o dużej pojemności i 10 kondensatorów cienkowarstwowych POSCAP firmy Panasonic.

HiBy RS8

HiBy RS8 ze wzmacniaczem w klasie A

HiBy RS8 wyposażony jest we wzmacniacz oparty na dwóch układach OPA1652 firmy Texas Instruments oraz ośmiu podwójnych tranzystorach bipolarnych NXP. Gwarantuje on wzmocnienie w klasie A o bardzo niskim poziomie zniekształceń oraz błyskawicznej odpowiedzi przejściowej.

HiBy RS8

Wzmacniacz w klasie A zachowuje wysoką wydajność przez cały czas, dzięki czemu RS8 świetnie napędza nawet duże słuchawki nauszne. Model jednocześnie poprawnie wysterowuje skuteczne słuchawki dokanałowe o niskiej impedancji, prezentują niezwykle ciemne tło na nagraniach. Flagowy model HiBy radzi sobie świetnie przy każdym typie obciążenia.

HiBy RS8

Wzmocnienie w trybie Turbo w Hiby RS8

HiBy RS8 ma dodatkowo tryb Turbo, który umożliwia zwiększenie o 25% pojemność wzmacniacza słuchawkowego, po wciśnięciu jednego przycisku. W trybie tym napięcie rośnie z +/- 6 V do +/- 7,5 V, co gwarantuje wzrost mocy o aż 56,25% (rośnie pobór energii oraz wydzielanie ciepła).

HiBy RS8

Po dwa wyjścia 3,5 mm i 4,4 mm w Hiby RS8

Firma HiBy w modelu RS8 wykorzystała nie tylko dwa wyjścia słuchawkowe 3,5 mm i 4,4 mm, ale również osobne wyjścia liniowe 3,5 mm i 4,4 mm. Umożliwia to dobór odpowiednich parametrów dla każdego wyjścia, co przekłada się na wyższą jakość dźwięku.

HiBy RS8

Hiby RS8 z baterią o pojemności aż 12000 mAh

HiBy RS8 ma przygotowaną na zamówienie baterię o pojemności aż 12000 mAh. Ogniwo to gwarantuje świetny czas pracy podczas korzystania ze wzmocnienia w klasie A - do 12 godz. dla wyjścia 3,5 mm oraz do 8 godz. dla wyjścia 4,4 mm. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się dłużej bardziej muzykalną i pełniejszą prezentacją dźwięku.

HiBy RS8

RS8 wspiera dodatkowo szybkie ładowanie w standardzie PD2.0 (Power Delivery 2.0). Umożliwia to szybsze ładowanie baterii za pomocą ładowarek do 20 W.

HiBy RS8

Rozdzielony system zasilania w modelu HiBy RS8

Zespół HiBy we flagowym modelu wykorzystał osobne zasilanie dla sekcji cyfrowej, układu DAC, sekcji przedwzmacniacza oraz wzmacniacza słuchawkowego. Gwarantuje to brak interferencji, co przekłada się na czystszy dźwięk. 

HiBy RS8

W RS8 ma:

 • obwód wzmacniacza słuchawkowego zasilany przez dwa wysokiej jakości transformatory DC/DC oraz sześć w pełni ekranowanych cewek indukcyjnych o wysokim polu magnetycznym i bardzo niskiej oporności wewnętrznej. Wyjście 3,5 mm (single ended) i 4,4 mm (balanced) mają osobne zasilanie;
 • filtr dolnoprzepustowy wspiera kolejny transformator DC/DC oraz siedem regulatorów LDP, aby zagwarantować niezależne zasilanie dla prawego i lewego kanału;
 • drabinka R2R jest zasilana przez transformator DC/DC oraz dwa regulatory LDO z ultra niskim tętnieniu, co umożliwia rozdzielenie zasilania dla obu kanałów.

HiBy RS8 ze specjalnym systemem chłodzenia

W RS8 wykorzystano specjalną obudowę dla baterii, którą wykonano z czystej miedzi. Umożliwia ona efektywne odprowadzanie ciepła, aby zagwarantować niską temperaturę pracy nawet pod dużym obciążeniem.

HiBy RS8

HiBy RS8 ze Snapdragonem 665 i 8 GB RAM-u

HiBy RS8 bazuje na wykonanym w procesie litograficznym 11 nm układzie Snapdragon 665 firmy Qualcomm. SoC (system-on-a-chip) ten gwarantuje powalającą szybkość działania oraz bezproblemową obsługę wszystkich aplikacji.

HiBy RS8

DAP HiBy ma do tego aż 8 GB pamięci RAM, co umożliwia jednoczesne korzystanie z wielu aplikacji. 256 GB pamięci wbudowanej można z kolei rozszerzyć za pomocą kart microSD (do 2 TB).

HiBy RS8 z 5,5-calowym ekranem IPS FullHD

HiBy RS8 wyposażony jest nowy, 5,5-calowy ekran IPS LCD o rozdzielczości FullHD (1920 x 1080 pikseli) i formacie 16:9, który może pochwalić się zagęszczeniem pikseli na poziomie aż 400 PPI. Gwarantuje on świetnej jakości obraz w każdych warunkach, a do tego świetnie obsługuje dotyk. Panel wspiera funkcję wybudzania po dwukrotnym dotknięciu oraz gesty multi-touch.

HiBy RS8

HiBy RS8 z Android 12, HiBy OS oraz DTA

HiBy RS9 oparty jest na platformie Android w wersji 12 która została zoptymalizowana przez inżynierów firmy pod kątem obsługi dźwięku. Model jest do tego wyposażony w odświeżoną nakładkę HiBy OS, którą można  wprowadza szereg autorskich dodatków, jak odtwarzacz HiBy Music, HiBy Link do parowanie ze smartfonami czy kodek audio UAT (Ultra Audio Transmission).

HiBy RS8

Inżynierowie HiBy wykorzystali do tego architekturę DTA, co umożliwiło obejście konwersji częstotliwości próbkowania systemu Android. Jest to globalna bezstratna technologia wyjściowa, która gwarantuje brak zakłóceń dźwięku na wyjściu i wejściu, które powodować może część funkcji systemu. Rozwiązanie to działa także z aplikacjami firm trzecich.

HiBy RS8

HiByCast, czyli obsługa RS8 z poziomu smartfonu

Model RS8 wyposażony jest w funkcję HiByCast, która umożliwia kontrolowanie wszystkich funkcji DAP-a z poziomu smartfonu lub tabletu z Androidem. Dzięki niej użytkownicy mogą zdalnie przeglądać bibliotekę utworów, kontrolować odtwarzacz czy zarządzać głośnością. Możliwe jest również korzystanie z aplikacji firm trzecich!

HiBy RS8

HiBy RS8 z dwuzakresowym modułem Wi-Fi

Hiby RS8 wyposażony jest w dwuzakresowy moduł Wi-Fi (2,4/5 GHz) oraz antenę, która wbudowana jest w górną część obudowy. Gwarantuje to stabilny transfer muzyki w każdych warunkach (szczególnie podczas korzystania z usług streamingu, jak Apple Music, TIDAL, Spotify czy Deezer). Model wspiera do tego rozwiązania AirPlay i DLNA do przesyłania danych.

HiBy RS8

HiBy RS8 z Bluetooth 5.0 z UAT, LDAC i aptX HD

Model RS8 ma moduł Bluetooth 5.0, który działa dwukierunkowo - DAP może działać zarówno jako nadajnik, jak i odbiornik sygnału. Wspiera on dodatkowo nie tylko popularne kodeki audio, jak LDAC, aptX HD, aptX, AAC i SBC, ale również standard UAT.

HiBy RS8

Rozwiązanie UAT, czyli Ultra Audio Transmission, to stworzony przez HiBy kodek audio, który gwarantuje najwyższą jakość przesyłu dźwięku po Bluetooth. Wspiera dźwięk do 192 kHz i cechuje się przepływnością do 1,2 Mb/s, a do tego ma funkcję automatycznego optymalizowania transmisji w zależności od wybranych treści.

Charakterystyka wyjść słuchawkowych i liniowych:

HiBy RS8

Specyfikacja techniczna HiBy RS6

 • wymiary: 143 x 82 x 22 mm
 • ciężar: 584 g
 • system: Android 12
 • ekran: 5,5 cala, IPS LCD
 • rozdzielczość ekranu: 1920 x 1080 pikseli
 • zagęszczenie pikseli: 400 PPI
 • SoC: Qualcomm Snapdragon 665
 • pamięć RAM: 8 GB
 • pamięć wbudowana: 256 GB
 • slot kart: microSD, do 2 TB
 • układ DAC: architektura Darwin II (R2R)
 • wyjścia słuchawkowe: 3,5 mm, 4,4 mm
 • wyjścia liniowe: 3,5 mm, 4,4 mm
 • wyjście cyfrowe: SPDIF (USB)
 • wyjście USB: 3.1, typu C
 • Bluetooth: 5.0
 • kodeki audio Bluetooth: UAT, LDAC, aptX, AAC, SBC
 • Wi-Fi: dwuzakresowe, 2,4 GHz/5 GHz
 • zasilanie: 12 V/1,8 A lub 5 V/0,5 A
 • bateria: 12000 mAh
 • maksymalny czas odtwarzania (4,4 mm): 8 godz.
 • maksymalny czas odtwarzania (3,5 mm): 12 godz.
 • czas ładowania: ok. 5 godz. (0-100%)
 • szybkie ładowanie: PD2.0

Zawartość zestawu:

 • przenośny odtwarzacz audio HiBy RS8
 • skórzane etui ochronne
 • przewód USB-C - USB-C
 • cyfrowy kabel koaksjalny USB-C - RCA
 • krótka instrukcja obsługi

O firmie HiBy

HiBy Music to firma założona w 2011 roku, która specjalizuje się w opracowywaniu oraz tworzeniu wysokiej jakości przenośnych produktów audio. Jej dział R&D ma ponad 40 pracowników. Główni inżynierowie zajmujący się sprzętem audio od ponad 30 lat działają w branży, a główni inżynierowie oprogramowania mogą pochwalić się ponad 20-letnim doświadczeniem. Gwarantuje to świetną znajomość technologii wykorzystywanych w tym segmencie oraz daje szeroki wachlarz możliwości przy projektowaniu nowych rozwiązań.

HiBy Music tworzy obecnie wiele świetnych urządzeń, w tym przenośne odtwarzacze audio (DAP-y), przenośne przetworniki cyfrowo-analogowe z funkcją wzmacniacza słuchawkowego (DAC/AMP-y) czy słuchawki dokanałowe (IEM-y). Firma znana jest także z HiBy OS, czyli niezwykle popularnego systemu dla przenośnych odtwarzaczy, oraz aplikacji mobilnej HiBy Music, z której korzysta 2 mln użytkowników z ponad 100 krajów. HiBy Music to również szereg autorskich technologii, w zaawansowane algorytmy audio czy własne układy na bazie FPGA.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl