Producenci

Empire Ears Valkyrie MKII

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 8 999,00 zł

Symulacja została wykonana dla produktu podstawowego 8999.00

zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawyilość szt.
Zyskujesz 899 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

Empire Ears Valkyrie MKII

uniwersalne słuchawki dokanałowe (IEM) z półki premium

 

Empire Ears to amerykański producent słuchawek z półki premium mający siedzibę w Norcross w stanie Georgia. To niesamowicie ambitny zespół złożony z inżynierów dźwięku, muzyków i audiofilów, którego celem jest tworzenie najlepszych monitorów dokanałowych na rynku. Pomocne w tym jest ponad 30-letnie doświadczenie w opracowywaniu i produkcji rozwiązań audio, nie tylko w segmencie konsumenckim, ale również medycznym i profesjonalnym.

Marka Empire Ears została założona w 2015 roku z połączenia firm Earwerkz oraz Savvitek. Pierwsza w ciągu kilku lat podbiła serca wielu audiofilów, a jej założycielem był Jack Vang. Za drugą stoi z kolei jego ojciec, Dean Vang. Przez lata kierował on produkcją słuchawek i rozwiązań ochrony słuchu dla innych firm, a w Empire Ears odpowiedzialny jest za rozwój i strojenie produktów.

Empire Ears Valkyrie MKII

Valkyrie MKII to odświeżona wersja modelu Valkyrie, czyli pierwszych “trybrydowych” słuchawek (z trzema różnymi typami przetworników) w ofercie Empire Ears. Nowość zachowała konfigurację poprzednika, ale teraz wyposażona jest w przetwornik dynamiczny nowej generacji oraz przeprojektowany crossover synX, co umożliwiło osiągnięcie jeszcze wyższej jakości dźwięku.

Empire Ears Valkyrie MKII wciąż wyróżnia się niezwykle angażującym brzmieniem o powalającej dynamice ze schodzącym bardzo nisko basem, żywymi wokalami i błyszczącymi wysokimi tonami. Nowa wersja wyróżnia się jednak dojrzalszym i bardziej dopracowanym dźwiękiem - niskie tony jest twardsze i lepiej kontrolowane, góra jest gładsza i bardziej szczegółowa, a scena dźwiękowa jest jeszcze większa.

Model Valkyrie MKII swoje ekscytujące i wciągające brzmienie zawdzięcza trzem różnym typom przetworników, które są zaimplementowane tak, aby pokazać ich najmocniejsze strony:

  • przetwornik dynamiczny nowej generacji W9+ (Weapon IX Plus) - odpowiada za reprodukcję niskich tonów, które są mocne, ale dobrze kontrolowane;
  • pojedynczy przetwornik armaturowy przygotowany na zamówienie - szczegółowo oddaje tony średnie;
  • pojedynczy przetwornik elektrostatyczny - reprodukuje wysokie i ultra wysokie tony, gwarantując wysoki poziom detali i świetną holografię.

Przeprojektowany 4-kierunkowy crossover synX umożliwił precyzyjne przypisanie poszczególnych fragmentów pasma dla poszczególnych przetworników, a technologia EIVEC gwarantuje idealną współpracę między nimi, bez zniekształceń czy przesunięć fazowych. Firma wykorzystała do tego technologię ARC, które służy do eliminacji niepożądanego rezonansu.

Unikatowy przedni panel Dragonhide

Valkyrie MKII - podobnie jak poprzednik - wyróżnia się przepięknym przednim panelem o nazwie “Dragonhide”, który dostępny jest tylko dla tego modelu. Tworzy on optyczną iluzję łusek mistycznego smoka i charakteryzuje się zapierającymi dech w piersi przejściami między kolorami, gdy patrzy się na niego pod różnymi kątami. Każdy panel ma do tego swój własny unikatowy wzór.

Kompozycja “Dragonhide” składa się z dziewięciu osobnych warstw polimeru, które są nanoszone w trzech opatentowanych etapach laminowania. Podczas każdego z nich używany jest materiał, który filtruje i odbija fale światła o określonej długości. Panele są ręcznie tworzone w Stanach Zjednoczonych przez nagradzanego chemika, w którego posiadaniu są dwa patenty dotyczące wykorzystania polimerów do tworzenia powłok o wysokiej zawartości części stałych.

Wysokiej jakości przewód Alpha Hybrid-IV (AH4)

Empire Ears Valkyrie MKII w standardzie dostępne są z wysokiej jakości kablem słuchawkowym Alpha Hybrid-IV (AH4), który przygotowany został przez firmę Effect Audio, czyli jednym z najbardziej znanych producentów kabli premium. Jest to 4-żyłowy hybrydowy przewód z miedzi i srebra 26AWG UPOCC (Ultra-Pure Ohno Continuous Casting) Litz. Złożony jest on z żyłek o różnej grubości, co umożliwiło bardziej precyzyjne dopasowanie szybkości przewodzenia niskich, średnich i wysokich tonów.

Alpha Hybrid-IV wyróżnia się specjalnymi osłonami wtyków i splitterem Empire Ears. Przewód dostępny jest standardowo z prostym wtykiem 2,5 mm (balanced). Użytkownicy mogą zamówić go jednak również z kątowym wtykiem 3,5 mm (single-ended), a dodatkowo dokupić adaptery firmy z 2,5 mm na 3,5 mm (single ended) lub 4,4 mm (balanced).

Przetworniki elektrostatyczne i technologia EIVEC

Przetwornik elektrostatyczny w słuchawkach Empire Ears to tweeter, który może reprodukować dźwięki od 4 kHz do aż 100 kHz. Gwarantuje on świetną rozdzielczość, niski poziom zniekształceń oraz dużą szybkość i bardzo szczegółowe wysokie tony. Odpowiednia implementacja tego rozwiązania nie jest jednak prosta. Szczególnie, gdy ma działać wraz z przetwornikami innego typu.

Inżynierowie Empire Ears - na bazie wieloletniego doświadczenia w tworzeniu słuchawek - opracowali więc technologię EIVEC (Empire Intelligent Variable Electrostatic Control). Jej zadaniem jest poprawienie kontroli przetwornika elektrostatycznego, dzięki czemu możliwe jest wykorzystanie pełni jego potencjału, a przy tym - bezproblemowe wykorzystanie go wraz z przetwornikami armaturowymi i/lub dynamicznymi. Dzięki EIVEC wszystkie przetworniki działają w synergii, a model może pochwalić się świetnie oddanymi wysokimi tonami. Są one szczegółowe i błyszczące, ale pozbawione ostrości.


Rewolucyjny crossover synX

Crossover do poszczególnych przetworników przypisuje konkretne fragmenty pasma, dzięki czemu za reprodukcję wysokich tonów odpowiadają dedykowane tweetery, za średnich tonów - głośniki średniotonowe, a za niskich tonów - subwoofery. Tradycyjne rozwiązania tego typu nie zawsze są jednak precyzyjne. Zdarza się więc, że do danego głośnika przypisany jest niewłaściwy fragment pasma, co jest przypadłością dużej liczby wieloprzetwornikowych słuchawek. Firma Empire Ears znalazła jednak rozwiązanie tego problemu.

Jest nią technologia crossover synX, którą najprościej można opisać jako znacznie ulepszony crossover. Rozwiązanie to dzieli bowiem pasmo na wiele małych składowych (więcej niż jakikolwiek inny crossover), które są precyzyjnie przypisywane do poszczególnych przetworników. Można porównać to więc do bardzo szerokiej, wielopasmowej autostrady, która umożliwia inżynierom efektywne manipulowanie poszczególnymi fragmentami pasma, precyzyjnie dopasowują docelową odpowiedź i eliminując wszystkie oznaki niespójności fazy między przetwornikami.

Crossover synX gwarantuje lepszą kontrolę nad pracą przetworników w przypadku inżynierów i audiofilów equalizujących brzmienie za pomocą konsoli do miksowania lub korektora w odtwarzaczy audio. Technologia synX jest indywidualnie dopasowywana do każdego modelu, dzięki czemu mają one własne, unikatowe sieci crossovera.

Rozwiązanie inżynierów Empire Ears gwarantuje świetną separację kanałów oraz gładką odpowiedź fazową, co przekłada się na lepiej odwzorowaną scenę dźwiękową tak w przypadku nagrań live, jak i produkcji studyjnych. Dodatkowe zalety technologii crossover synX to:

  • ultraszerokie pasmo przenoszenia - słuchawki Empire Ears wyróżnia reprodukcja bardzo szerokiego zakresu częstotliwości, co przekłada się m.in. na bardzo wysoki poziom detali;
  • świetny stosunek sygnału do szumu - zespół Empire Ears stworzył unikatową kombinację starannie dobranych rezystorów, kondensatorów elektrolitycznych i filtrów, która gwarantuje najczystszy ścieżkę sygnały przy zachowaniu bardzo niskiego poziomu szumu;
  • minimalne zniekształcenia - każde słuchawki Empire Ears wyróżnia ekstremalnie niski poziom zniekształceń, dzięki czemu wiernie reprodukują dźwięk, bez słyszalnych artefaktów;
  • maksymalny transfer sygnału - każdy przetwornik i elementy sieci crossover jest połączony za pomocą wysokiej jakości 7-żyłowego przewodu z miedzi UP-OCC (Ultra-Pure Ohno Continuous Casting) Litz, który lutowany jest za pomocą dobrze przewodzącej, ultraczystej cyny Mundorf Msolder Supreme Silver Gold, co eliminuje zaburzenia sygnału i gwarantuje jego maksymalny transfer.

Autorskie przetworniki W9+

W9+ to nowa wersja przetwornika Weapon IX z większą membraną i magnesem wykonanym z metali ziem rzadkich. Rozwiązanie to zakłada zamknięcie przetwornika w specjalnej "obudowie" z systemem bass-reflex, dzięki temu bas schodzi jeszcze niżej niż odpowiedź docelowa oraz cechuje się niższym poziomem zniekształceń niż tradycyjne przetworniki dynamiczne i pasywne radiatory.

W9+ na tle starszej wersji wyróżnia się jeszcze większą cewką, powiększoną osłoną przetwornika oraz jego ulepszonym zawieszeniem. W ten sposób udało się dodatkowo zmniejszyć poziom zniekształceń. W9+ gwarantuje rewelacyjną reprodukcję niskich częstotliwości.

Przetworniki W9+ nie tylko zostały zaprojektowane przez inżynierów Empire Ears, ale i są ręcznie składane w laboratorium w siedzibie firmy w Norcross (stan Georgia, USA), by osiągnąć najwyższy poziom kontroli jakości.

Wyselekcjonowane przetworniki armaturowe

W słuchawkach Empire Ears można znaleźć ponadto przetworniki armaturowe, które przygotowywane są na zamówienie. Każdy z nich wybierany jest dla danych słuchawek w celu osiągnięcia odpowiedniej odpowiedzi docelowej. Wykonane są ze specjalnie zaprojektowanych komponentów i mają bardzo lekkie membrany, co umożliwia reprodukcję niezwykle szczegółowego i transparentnego dźwięku.

Technologia A.R.C.

Każdy z przetworników armaturowych Empire Ears jest uszczelniany ferromagnetyczną cieczą (Ferrofluid). Umożliwia to tłumienie szczytów pojawiających się w paśmie przenoszenia oraz zmniejszenie poziomu zniekształceń i niechcianych wibracji, co przekłada się na poprawę klarowności dźwięku oraz większą odporność na uszkodzenia.

Firma zadbała również o zmniejszenie poziomu zniekształceń, które powodować mogą interakcje między elementami wewnątrz słuchawek. W tym celu jej dział R&D po latach badań opracował technologię  A.R.C. (Anti-Resonance Compound), czyli autorską powłokę, która eliminuje rezonans i niechciane wibracje.

Zadaniem A.R.C. jest wyraźne zwiększenie masy elementów, które pokrywa (przetworniki, crossover, przewody dźwiękowe). Poprawia to wytrzymałość elementów wewnętrznych i zmniejsza rezonans, co gwarantuje bardziej przejrzysty dźwięk i głębszy bas.

Bogaty zestaw i świetnej jakości akcesoria

Firma Empire Ears do każdych słuchawek za darmo dodaje bogaty zestaw akcesoriów, w skład którego wchodzą:

  • zakręcane etui Empire Pandora Case
  • narzędzie do czyszczenia Empire
  • ściereczkę do czyszczenia Empire

Każde z uniwersalnych słuchawek firmy Empire Ears mają dodatkowo w zestawie komplet świetnej jakości nakładek silikonowych Final Audio Type E Tips oraz metalowych organizer do przechowywania tipsów.

Zaprojektowane i wyprodukowane w USA

Wszystkie słuchawki premium Empire Ears są projektowane i wytwarzane w Narcross w stanie Georgia (USA). Monitory wychodzą spod rąk inżynierów o długoletnim doświadczeniu, co gwarantuje najwyższą jakość wykonania. Empire Ears jest do tego jednym z nielicznych producentów w Stanach Zjednoczonych, których słuchawki dokanałowe są produkowane ręcznie z najwyższej jakości materiałów.

Specyfikacja techniczna Empire Ears Valkyrie MKII

  • przetworniki: 3, trybryda
  • 1 dynamiczny subwoofer W9+ (niskie tony)
  • 1 armaturowy (średnie tony)
  • 1 elektrostatyczny (wysokie tony)
  • 4-way synX Crossover
  • EIVEC (Empire Intelligent Variable Electrostatic Control)
  • technologia redukcji rezonansu A.R.C.
  • impedancja: 3 omy @ 1kHz
  • czułość: 100 dB @ 1kHz, 1mW
  • pasmo przenoszenia: 5 Hz - 100 kHz
  • złącze: 2pin
  • kabel: Alpha Hybrid-IV, miedź/srebro 26AWG UP-OCC Litz

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl