
Shanling SM1.3 (srebrny) streamer z DAC

Symulacja została wykonana dla produktu podstawowego 6499.00
towar niedostępny

Opis
Shanling SM1.3 (srebrny)
high-endowy streamer z przetwornikiem C/A
Shanling SM1.3 to pierwszy high-endowy streamer w ofercie popularnej marki. To niezwykle zaawansowany odtwarzacz sieciowy na autorskiej platformie, którą oparto na dogłębnie spersonalizowanym systemie Android 12. Umożliwia on wygodne strumieniowanie muzyki z usług Amazon Music, Apple Music, Qobuz, Spotify i Tidal, a do tego urządzeniem można sterować tak z poziomu dużego ekranu dotykowego, jak i nowej aplikacji towarzyszącej na smartfony i tablety z Androidem lub iOS czy pilota
SM1.3 to nie tylko wysokiej klasy transport z wyjściami USB, optycznym, koaksjalnym i I2S. Świetnie sprawdza się w roli przetwornika cyfrowo-analogowego na flagowym układzie AKM AK4499EX z modulatorem AK4191 z sekcją przedwzmacniacza oraz wyjściami RCA i XLR, a do tego wyposażony jest we wzmacniacz słuchawkowy. Stabilne połączenie z siecią gwarantują port LAN Gigabit i dwuzakresowy moduł Wi-Fi 6. SM1.3 to ponadto odbiornik Bluetooth 5.2, kontroler USB XMOS, rozdzielony system zasilania na dwóch transformatorach toroidalnych czy możliwość instalacji dysków M.2 NVME 3.0.
Shanling SM1.3 z nowym systemem na Androidzie 12
Odtwarzacz sieciowy SM1.3 oparty jest na nowym, 64-bitowym procesorze ARM firmy Rockchip z rdzeniami Cortex-A55, który współpracuje z 4 GB pamięci RAM. Połączenie to gwarantuje wydajną i bezproblemową obsługę autorskiej platformy firmy Shanling, którą przygotowano od zera. Bazuje ona na systemie Android 12, który został dogłębnie zoptymalizowany w oparciu o standardy wyznaczone przez inne streamery Hi-Fi i oczekiwania użytkowników.
Najwyższa jakość wykonania i duży ekran FullHD
SM1.3 ma obudowę o minimalistycznym, eleganckim wzornictwie, która nawiązuje do tych z popularnych odtwarzaczy SACD i CD firmy Shanling, czyli modeli SCD1.3 i MCD1.3. Została wykonana z stopu aluminium wysokiej jakości, a do tego ma stylową pokrywę z hartowanego szkła i wyraźnie zaokrąglone boczne krawędzie. Na jej przednim panelu umieszczono duży, 5,8-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości FullHD i cztery przyciski funkcyjne dla wygodnej obsługi oraz pokrętło głośności z podświetleniem.
Shanling SM1.3 z nowym, intuicyjnym interfejsem
Zespół Shanling Audio dla SM1.3 przygotował zupełnie nowy interfejs użytkownika, który jest zaprojektowany, aby dawać błyskawiczny dostęp do poszczególnych elementów systemu. Zoptymalizowano wygląd menu głównego, panel ustawień czy kontrolę odtwarzacza, aby były one przejrzyste i czytelne. Streamer umożliwia do tego natychmiastowe przejście do muzycznej biblioteki, ulubionych utworów i list odtwarzania, usług streamingu czy pamięci sieciowych.
Nowa aplikacja towarzysząca dla Shanlinga SM1.3
Shanling dla SM1.3 stworzył nową aplikację towarzyszącą Eddict Controller, która dostępna jest na urządzenia mobilne z systemami Android i iOS (w przyszłości pojawi się także w wersji dla tabletów z iPadOS). Działa ona szybciej i bardziej stabilnie, a do tego umożliwia pełną, zdalną kontrolę streamer.
Wygodne korzystanie z usług streamingu w SM1.3
Shanling SM1.3 ma wbudowane aplikacje do obsługi wszystkich popularnych usług streamingu muzyki, w tym Spotify, Tidal, Qobuz, Amazon Music, Apple Music, KKBox czy Presto Music. Nowy system aktualizacji gwarantuje, że użytkownicy zawsze będą korzystać z ich najnowszej wersji. SM1.3 wspiera do tego rozwiązania DLNA i Airplay 2, co ułatwia strumieniowanie z urządzeń obsługujących te standardy.
Streamer firmy Shanling można do tego podłączyć do serwerów i dysków sieciowych NAS, aby mieć łatwy dostęp do znajdujących się na nich plików. Wsparcie dla protokołu Samba przekłada się na łatwą konfigurację dostępu.
Shanling SM1.3 z rozdzielonym systemem zasilania
Shanling w SM1.3 wykorzystał specjalny system zasilania, który niezależnie dostarcza prąd do sekcji streamera i obwodu audio. Eliminuje to niepożądane interferencje między obiema częściami urządzenia, które mogłyby obniżyć jakość dźwięku. System zasilania oparty jest na dwóch liniowych transformatorach toroidalnych 31 W, które przygotowano na zamówienie. Przekłada się to na bardziej stabilne i czystsze zasilanie.
Shanling SM1.3 z układem DAC AK4499EX + AK4191
Nowość firmy Shanling to rewelacyjny odtwarzacz sieciowy, a zarazem doskonały przetwornik cyfrowo-analogowy z wyjściami RCA i XLR. SM1.3 ma flagowy układ AK4499EX japońskiej firmy AKM z dopasowanym modulatorem Delta-Sigma AK4191EQ, który został precyzyjnie zaimplementowany przez zespół inżynierów o ponad 35-letnim doświadczeniu. Przekład się to na wydajną obsługę PCM do 32-bit/768 kHz, wysoki stosunek sygnału do szumu (aż 121 dB) czy współczynnik zniekształceń harmonicznych na poziomie zaledwie 0,0003%.
SM1.3 wyposażony jest w trzy wejścia audio (optyczne, koaksjalne i USB), więc można wykorzystać go jako tradycyjny konwerter C/A. Dostępne jest nie tylko wyjście liniowe (do przedwzmacniaczy lub wzmacniaczy zintegrowanych), ale i funkcja przedwzmacniacza z systemem kontroli głośności na MUSES8920 (dla końcówek mocy). Producent dodał także wzmacniacz słuchawkowy na TPA6120, który umożliwia osiągnięcie mocy do 1 W na wyjściu 6,35 mm.
Shanling SM1.3 z dwuzakresowym modułem Wi-Fi 6
SM1.3 wspiera zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe połączenie z siecią. Wyposażony jest w złącze Gigabit LAN (Ethernet) oraz dwuzakresowy moduł Wi-Fi 6 (2,4 GHz/5 GHz), co gwarantuje stabilne połączenie i wydajny streaming muzyki.
Shanling SM1.3 z high-endowym zegarem ACCUSILICON
Shanling SM1.3 został wyposażony w zegar oparty na dwóch wysokiej klasy oscylatorach firmy ACCUSILICON (45.1584 MHz i 49.152 MHz), co przekłada się na lepszą wydajność i precyzję przy dekodowaniu muzyki w wysokiej rozdzielczości. Autorska technologia AGLO umożliwia ominięcie standardowego systemu konwersji częstotliwości próbkowania w systemie Android i odtwarzanie bit-perfect. System i wejście USB z kontrolerem XMOS wspierają ponadto pliki PCM do 32-bit/768 kHz, DSD do 512x i MQA (16x).
Odbiornik Bluetooth z LDAC i aptX HD w Shanling SM1.3
SM1.3 ma nie tylko trzy wejścia audio, ale również moduł Bluetooth Qualcomm QCC5125, który wspiera kodeki audio LDAC, aptX HD, aptX Adaptive, aptX, AAC i SBC. Może więc pełnić rolę wysokiej klasy odbiornika Bluetooth, do którego dźwięk przesyłany jest bezprzewodowo ze smartfonów czy tabletów.
Shanling SM1.3 jako centrum domowego systemu audio
Shanling SM1.3 jest niezwykle uniwersalnym rozwiązaniem, które może pełnić przeróżne role w systemie audio. To rewelacyjny transport cyfrowy, z którego można wyprowadzić sygnał poprzez jedno z czterech wyjść - odseparowane USB Audio (typu A), koaksjalne, optyczne i I2S (HDMI). Producent umożliwia wybór 10 różnych schematów połączenia dla złącza HDMI, dzięki czemu SM1.3 jest kompatybilny z większością przetworników z wejściem I2S.
Za sprawą wbudowanej pamięci 64 GB, obsługi zewnętrznych pamięci pod USB i możliwości instalacji dysków SSD M.2 NVME 3.0 świetnie sprawdza się jako klasyczny odtwarzacz plików, który bez problemu obsługuje nawet wielkie biblioteki muzyczne. Shanling SM1.3 może pełnić rolę streamera z przetwornikiem cyfrowo-analogowym i przedwzmacniaczem, tradycyjnego konwertera DAC czy nawet słuchawkowego DAC/AMP-a.
Specyfikacja techniczna Shanling SM1.3
- wymiary: 280 x 280 x 110 mm
- ciężar: 6,4 kg
- ekran: 5,8-calowy, LCD, FullHD (1080p)
- SoC: Rockchip, rdzenie ARM Cortex-A55
- pamięć RAM: 4 GB
- układ DAC: AKM AK4499EX + AK4191EQ
- wejścia cyfrowe: optyczne, koaksjalne, USB, LAN, Wi-Fi, Bluetooth
- wyjścia cyfrowe: optyczne, koaksjalne, USB, I2S
- wyjścia analogowe: RCA, XLR, słuchawkowe 6,35 mm
- wzmacniacz słuchawkowy: TPA6120
- pamięć wbudowana: 64 GB
- slot dysków SSD: M.2 NVME 3.0 (do 2 TB)
- zasilanie: 220 V
Charakterystyka wyjścia RCA:
- poziom wyjściowy: 2,36 V
- pasmo przenoszenia: 20 Hz - 40 kHz (-0,5 dB)
- THD+N: 0,0003%
- zakres dynamiczny: 118 dB
- separacja kanałów: 117 dB
- stosunek sygnału do szumu: 118 dB
Charakterystyka wyjścia XLR:
- poziom wyjściowy: 4,72 V
- pasmo przenoszenia: 20 Hz - 40 kHz (-0,5 dB)
- THD+N: 0,0003%
- zakres dynamiczny: 121 dB
- separacja kanałów: 117 dB
- stosunek sygnału do szumu: 121 dB
Charakterystyka wyjścia słuchawkowego:
- moc wyjściowa (low gain; 32 Ω): 19 mW
- moc wyjściowa (medium gain; 32 Ω): 180 mW
- moc wyjściowa (high gain; 32 Ω): 1015 mW
- moc wyjściowa (high gain; 300 Ω): 132 mW
- pasmo przenoszenia: 20 Hz - 40 kHz (-0,5 dB)
- THD+N: 0,0013% @ 32 Ω
- zakres dynamiczny: 117 dB @ 32 Ω
- separacja kanałów: 70 dB @ 32 Ω
- stosunek sygnału do szumu: 117 dB @ 32 Ω
- poziom szumu: 111 dB
- impedancja wyjściowa: 4,7 Ω
Obsługa dźwięku na wejściach i wyjściach:
- wejście koaksjalne: PCM do 24-bit/192 kHz
- wejście optyczne: PCM do 24-bit/192 kHz
- wejście USB: PCM do 32-bit/768 kHz, DSD512
- wyjście koaksjalne: PCM do 24-bit/192 kHz
- wyjście optyczne: PCM do 24-bit/192 kHz
- wyjście USB: PCM do 32-bit/768 kHz, DSD512
- wyjście I2S: PCM do 32-bit/768 kHz, DSD512
O firmie Shanling Audio
Shanling to firma założona w 1988 roku, która specjalizuje się w produkcji rozwiązań Hi-Fi. Jej główne biuro znajduje się w Shenzhen, a jej fabryka zlokalizowana jest w Dongguang. Shanling może do tego pochwalić się zaawansowanym działem R&D oraz możliwością korzystania z wielu licencjonowanych technologii, jak SONY LDAC, Bluetooth BQB, Japanese Audio Association Hi-Res, Microsoft HDCD, Dolby Digital, DTS, DVD, SACD czy CD.
Zespół Shanlinga od ponad 30 lat tworzy wysokiej jakości produkty, które łączą w sobie innowacyjność i ducha pracy zespołowej. Każde rozwiązanie jest starannie przygotowywane i wnikliwie testowane, aby zagwarantować najwyższy poziom zadowolenia u klienta końcowego. Firma współpracuje do tego z wieloma partnerami na całym świecie (Audeos.pl w Polsce), co przekłada się na łatwą dostępność jej produktów.
Shanling początkowo znany był z tworzenia high-endowych odtwarzaczy SACD/CD, wzmacniaczy Hi-Fi czy kondycjonerów zasilania, a obecnie największym uznaniem cieszą się przenośne odtwarzacze audio (DAP) firmy. Zespół niezwykle prężnie rozwija również własne linie mobilnych DAC/AMP-ów, słuchawek dokanałowych czy produktów Bluetooth, które cieszy się rosnącym uznaniem w oczach użytkowników.